Politika
27 Ekim 2019 ( 237 görüntülenme )

'ZIRHLI TAKVİYE'

Rusya Savunma Bakanlığı'nın basın dairesinden yapılan açıklamada, Suriye'de görev yapan askeri polisler için Hmeymim'deki Rus hava üssüne Tigr ve Tayfun-U adlı onlarca zırhlı aracın ulaştırıldığı belirtildi.

RUS ASKERİ POLİSİNE TAKVİYE

Açıklamada, "Rusya Hava-Uzay Kuvvetleri’ne ait İl-76 nakliye uçaklarıyla Suriye’deki Hmeymim Hava Üssü’ne Rus askeri polisin Suriye-Türkiye sınır bölgelerinde özel görevleri yerine getireceği onlarca zırhlı araç ulaştırıldı. Tigr ve Tayfun-U zırhlıları Suriye’ye Rostov ve Krasnodar bölgelerindeki askeri havalimanlarından Suriye’ye ulaştırıldı" ifadelerine yer verildi.

Askeri personeli taşıyan ve üzerlerine silah sistemlerinin kurulabildiği zırhlı araçların içinde dışarıyı gösteren ve çeşitli bilgileri sağlayan bilgi ve kontrol sistemleri ve klimaların bulunduğu belirtilen açıklamada, askeri polisin yerli halkın güvenliğinin sağlanmasına yardım etmeye başladığı vurgulandı.

PKK’NIN ÇEKİLMESİNE YARDIM EDECEK

Daha önce Rusya Savunma Bakanlığı, yaklaşık 300 Rus askeri polisin halkın güvenliğini ve düzeni sağlamak, belirlenen bölgelerde devriye gezmek ve (PKK) Kürt savunma güçleri ile silahlarının Türkiye sınırından 30 kilometre öteye çekilmesine yardım etmek için Suriye’ye gönderildiğini açıklamıştı.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ