2410 görüntülenme14 Aralık 2019
Ziraat Bankası'nın, yüzlerce şubesi olan Simit Sarayı'nın yüzde 51'ini alması tepkilere neden olurken, sosyal medyada Samsun zabıtasının simitlerine el koyduğu yaşlı teyze tekrar gündeme geldi.

ZİRAAT BANKASI SİMİTÇİYİ SATIN ALIYOR


Ekonomik sıkıntıların içinden çıkılmaz bir hal aldığı ve memleketin sokaklarında işsiz vatandaşların açlıktan bayıldığı bir dönemde kamu bankası Ziraat Bankası'nın, dev gıda zinciri Simit Saray'ını iflastan kurtarmak için yüzde 51'inin satın alması tartışmaları da beraberinde getirdi.Sosyal medyada yüzlerce vatandaş duruma tepki gösterirken, evine ekmek götürmek için çırpınan seyyar esnaflar hatırlatıldı. Öyle ki ülkenin birçok yerinde seyyar esnafın mallarına zabıta el koyarken, 4 yıl önce ekranlara yansıyan bir dram ise tekrar gündeme geldi.

GERİYE ÇARESİZ FERYATLARI KALDI


Samsun zabıtasının, ilerleyen yaşına rağmen simit satmaya çalışan yaşlı teyzenin göz yaşları arasında, bütün simitlerine ve simitlerini satmaya alıştığı seyyar aracına el koyduğu görüntüler, izleyenlerin yüreğini dağladı.O görüntülerden geriye yaşlı teyzenin 'benden ne istiyorsunuz' feryatları kalırken, Ziraat Bankası üzerinden iktidarın yüzlerce şubesi bulunan simit devini kurtarma girişimi tepkilere neden oldu.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ