Yurt dışına kaçan eski savcı FETÖ’cü Zekeriya Öz’ün kasası olduğu iddia edilen avukat Tayfun Aktaş’ın, “silahlı terör örgütü üyeliği” suçundan yargılanmasına devam edildi. Son duruşmada işadamı Ali Ağaoğlu da tanık olarak ifade verdi.

DUBAİ TATİLİ AĞAOĞLU’NDAN

Sanık Aktaş’ın beraberindekilerle birlikte ofisinde Zekeriya Öz’ün Dubai tatili masraflarına ilişkin eski tarihli makbuz istediklerini aktaran Ağaoğlu, “ödemelerin şirket tarafından yapıldığını” söyledi.

Şirketin Ortadoğu temsilcisi Halil İbrahim Demirhan'ın tatil olayından sonra kendisini arayarak zor durumda olduğunu söylemesi üzerine Aytaç Ocaklı ve beraberindekileri ofisinde kabul ettiğini anlatan Ağaoğlu;

‘ESKİ TARİHLİ MAKBUZ İSTEDİLER’

“Görüşmede Zekeriya Öz’ün Dubai tatili için para elden ödenmiş gibi eski tarihli makbuz istediler. Görüşme sırasında sanık Tayfun Aktaş da daha sonra geldi. Görüşmede taleplerinin karşılanamayacağını, ödemelerin şirket tarafından yapıldığını söylememiz üzerine gerginlik yaşandı. Aytaç Ocaklı ve beraberindekiler küfürler ederek ‘Seni yaşatmayız. Bu iş burada kalmaz. Savcımızı size yedirmeyiz’ şeklinde sözler söylediler. Tayfun Aktaş’ın da aralarında bulunduğu kişileri ofisimden kovdum” dedi.

‘PARAYI ŞİRKET ÖDEDİĞİ İÇİN ESKİ TARİHLİ MAKBUZ VERMEDİK’

Makbuz isteklerini reddetmesi üzerine Aytaç Ocaklı'nın “Bu iş burada kalmaz, bunun hesabını size sorarız” dediğini aktaran Ağaoğlu, Ocaklı ve Aytaç'ın kendisini tehdit ettiğini söyledi. Mahkeme başkanı Ağaoğlu'na “tam olarak ne söylediler” diye sorması üzerine Ağaoğlu da mahkemede söyleyemeyeceği şekilde kendisine ağır küfür, hakaret ve tehdit ettiklerini söyledi.

‘ANA AVRAT DÜZ GİTTİLER’

Mahkeme başkanı da “Sizin için tehdit, hakaret olan bir şey mahkeme için olmayabilir veya sizin tehdit hakaret saymayacağınız şeyler mahkeme için bu suçları içerebilir” diyerek, kendisine söylenenleri açık açık söylemesini istedi. Ağaoğlu, “Ana avrat dümdüz küfrettiler. Ben de söyledim. Beni tehdit ettiler. Ben de Ofluyum, altında kalmadım. Ben de onlara küfrettim” dedi.

‘ZEKERİYA ÖZ ŞEREFSİZ’

Zekeriya Öz'ü kendisinin tanımadığını söyleyen Ağaoğlu, “Zekeriya Öz denen şahıs şerefsiz. İki defa görüştüm. İlkinde telefonla aradı ve ‘Ağaoğlu çayını içmeye geleceğim' dedi. Ben de ‘Buyrun gelin' dedim. Bir de babamın cenazesinden sonra taziye ziyaretine geldi. Orada karşılaştım” ifadelerini kullandı.

‘ZEKERİYA ÖZ’Ü GEREKTİĞİ GİBİ AĞIRLAYIN DEDİM’

Zekeriya Öz'ün Dubai'ye tatile gönderilmesine ilişkin olayı da anlatan Ali Ağaoğlu, “Halil İbrahim Demirhan, Zekeriya Öz'ü daha önceden tanıyormuş. Öz'ü daha önce de Dubai de ağırlamış. Zekeriya Öz, Demirhan'a tekrar kendisini Dubai'de ağırlamasını istemiş. Halil İbrahim de bana “Zekeriya Öz'ü Dubai'de ağırlayayım mı' diye sordu. Bende ‘ağırla onu' dedim. Ben organizasyonu düzenlemedim. Gerektiği şekilde ağırlanmasını söyledim. Benim direkt bir bilgim yok” diye konuştu.

‘PEZ…. DEĞİLİM’

Avukatların ağırladığı misafirlerinin hangi ihtiyaçlarını karşıladıklarını, tatil masraflarının kısmen mi tamamen mi karşılandığı şeklindeki sorularına da Ağaoğlu, ‘misafirlerimin tüm ihtiyaçlarını karşılarım' dedi. Avukatların bu konudaki ısrarlı soruları üzerine sinirlenen Ağaoğlu, “Bir şey dışında her şeylerini karşılarım. Ben peze… değilim” dedi.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ