Bursa Mustafakemalpaşa’dan İYİ Parti adayı olan eski spor bakanı Şükrü Erdem, “Genel Başkanımız Meral Hanım 'Hadi gel de şu Atatürk’ün ismini taşıyan ilçeden meşaleyi yak' dedi. Düşünmeden ‘evet’ dedim" ifadelerini kullandı.

DEVLET BAKANLIĞI YAPTI

İYİ Parti Genel Merkezi yerel seçimlerde yarışacak 112 belediye başkanını daha açıkladı. Bursa’nın Mustafakemalpaşa İlçesi adayı Şükrü Erdem’in, siyasi kariyeriyle dikkatleri üzerine çekti. Doğruyol Partisi’nden 19. dönem Bursa milletvekili olarak Meclis’e giren Erdem, 50’inci Türkiye Cumhuriyeti hükümetinde Haziran 1993 – Kasım 1995 yılları arasında Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı görevinde bulundu.

AKŞENER: ‘MEŞALEYİ YAK’

Başkan adaylığı resmen açıklandıktan sonra Yeniçağ’a açıklamalarda bulunan Şükrü Erdem, “Mustafakemalpaşa’da kazanacağız… Bunu ben söylemiyorum halk söylüyor. Belki 20-25 sene siyasete ara verdim ama sürekli Mustafakemalpaşa’dayım. Bölgeye yaptığım, getirdiğim hizmetler halen konuşuluyor.” dedi. Kendisinin siyasete dönmek gibi bir niyetinin olmadığını, ancak belediye bakanı olmasını ilçe halkının çok istediğini belirten Erdem şunları söyledi:

‘BEN İYİ PARTİ DEDİM’

“Genel başkanımız aradı. Benimle ilgili çok olumlu tepkiler aldıklarını söylediler. ‘Şükrü, tarihi bir misyon üstleneceksin’ dedi. Daha önce de sana milletvekilliği teklif ettim ama siyaseti bıraktığını söyleyerek kabul etmedin, dedi. Şu an sana çok ihtiyacım var. Hadi gel de şu Atatürk’ün ismini taşıyan ilçeden meşaleyi yak, dedi. Hemen karar verme, düşün, dedi. 

Ülkenin kurtulması adına buradan bir meşale yakılması gerekiyorsa, tarih bana böyle bir görevi verdiyse ben buna hazırım' diyerek kabul ettim.

ŞÜKRÜ ERDEM KİMDİR?

1959 yılında Bursa’nın Mustafa Kemal Paşa İlçesi’nde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Mustafa Kemal Paşa’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olduktan sonra kendi eczanesinde mesleğini sürdürürken, diğer taraftan da serbest müteahhitlik işleri ile ilgilendi. Erdem, vatani görevini Ankara’da, Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) yerine getirdi.

Çeşitli sosyal derneklerde yönetim kurulu başkanlığı, bir süre de Mustafa Kemal Paşa Spor Kulübü’nde başkanlık görevini üstlendi. 19. dönem Bursa milletvekili olarak parlamentoya girdi. 50. Türkiye Cumhuriyeti hükümetinde Haziran 1993 – Kasım 1995 yılları arasında Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı görevinde bulundu.Evli ve bir çocuk babası olan Erdem, İngilizce biliyor.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ