Ana Sayfa
05 Temmuz 2018 ( 1691 görüntülenme )

Yunan bastı imzayı...SKANDAL KARAR!

15 Temmuz kanlı darbe girişimi sonrasında ülkeden kaçan ve Yunanistan'a sığınan firari FETÖ'cüler hakkında skandal bir karara imza atıldı. Geçtiğimiz aylarda da benzer bir kararla AnkaraAtina hattında gerilime sebep olan FETÖ'cülerden birine daha iltica hakkı tanındı.

Türkiye’nin ısrarına rağmen FETÖ’cüleri iade etmeyen Yunanistan bu talebe rağmen bazı FETÖ’cülere iltica hakkı tanımıştı. Serberst bırakılan FETÖ’cülerin büyük güvenlik önlemleriyle korunduğu iddiaları Yunan basınında yer alırken bugün de Yunan yargısı bir FETÖ’cüye daha iltica hakkı tanındığını açıkladı. 


ÜÇ KAÇAK İLTİCA ETTİ

Yunanistan İltica Dairesine bağlı komisyonun kararına göre, 8 firari darbeciden biri olan Uğur Uçan’a iltica hakkı verildi. Böylece Yunanistan’da iltica hakkı tanınan darbeci sayısı 3’e yükseldi. Yunan medyası, Danıştay kararının emsal teşkil etmesi sebebiyle geri kalan 5 darbeci askerin de sırasıyla iltica hakkı alacağı yorumunda bulundu. 

TÜRKİYE BASKI KURAMIYOR

Daha önce, Süleyman Özkaynakçı ve Ahmet Güzel isimli darbeci askerlere İltica Dairesi tarafından bu hak tanınmıştı. Danıştay da verilen iltica hakkına Yunan hükümetinin itirazını haksız bularak, darbecilere iltica hakkı tanınmasına onay vermişti.
Darbeci 8 asker, 18 aylık gözetim altında tutulma sürelerinin dolması sebebiyle mayıs ayı sonunda tutuldukları belirtilen nezarethaneden serbest bırakılmıştı.

Darbecilerin, yoğun güvenlik önlemleri altında Atina dışındaki bir yerde tutuldukları belirtiliyor.

Kaynak: sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ