3670 görüntülenme14 Aralık 2019
Mustafa Kemal Atatürk'e 'şeytan' benzetmesi yapan ve kitabının basımı daha önce iptal edilen Yunan asıllı İngiliz Yazar Hamza Andreas Tzortzis’in, Hakikatin İzinde isimli kitabı Ekin Yayınları tarafından basıldı.

TİMAŞ VAZGEÇTİ EKİN KİTAP BASIMI YAPTI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü hedef alan açıklamalarıyla kamuoyunda infiale neden olan Yunan asıllı İngiliz yazar Hamza Andreas Tzortzis’in kitabının basımı tepkilerin ardından iptal edilmişti. Atatürk’e ‘şeytan’ benzetmesi yapan küstah yazar Hamza Andreas Tzortzis’in kitabının sessiz sedasız basılarak piyasaya sürüldüğü ortaya çıktı. O dönem kitabı basacak olan TİMAŞ Yayın Grubu yaptığı yazılı açıklama ile kitabın basılmayacağını duyurmuştu.

‘KİTABIN DUYURUSU DA YAPILDI

Hakikatin İzinde isimli kitabın Ekin Yayınları tarafından basıldığı öğrenilirken, geçtiğimiz günlerde Kitapyurdu başta olmak üzere birçok yerde satışa sürüldüğü öğrenildi. Söz konusu yayın evinin sosyal medya hesabında kitabın duyurusu şöyle yapıldı: “Yunan asıllı Müslüman yazar ve davetçi HATzortzis'in uzun zamandır merakla beklenen kitabı "The Divine Reality" @bilaltonyali'nın çevirisiyle "HAKİKATİN İZİNDE - Din, Bilim ve Ateizm" ismiyle Ekin Yayınları tarafından yayımlandı.”

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz aylarda, Boğaziçi Üniversitesi’nde, Boğaziçi İslam Topluluğu tarafından düzenlenen bir programda konuşan Yunan asıllı İngiliz yazar Hamza Andreas Tzortzis, Atatürk’ten “şeytan” olarak bahsetti.

YUNAN, ÜNİVERSİTEDE ATATÜRK’E HAKARET ETMİŞTİ


İsim vermeden Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını işaret eden Tzortis, skandal konuşmasında, “İslam’ı bu ülkeden kaldırmak istediler. Bu, bu kadar basit. Eğer kendi tarihinizi okursanız, bu şahsın ve diğerlerinin bu ülkeden, memleketinizde İslam’ı kaldırmak istediğini anlarsınız. Beni de onun bu memlekette ne kadar çok resmi olduğu ilgilendirmez. Sonuçta dininizi ortadan kaldırmak için bir uğraş verdiler. Örtünmeyi kaldırdılar, ezanı kaldırdılar, Arapça'yı kaldırdılar, İslami eğitimi kaldırdılar. Bu Allah’ın dostu mudur yoksa şeytanın dostu mudur?” demişti.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ