Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hatay, Antalya, Trabzon ve Diyarbakır il sağlık müdürleriyle görüştü. Bu illerdeki koronavirüs vaka sayılarında artış olduğunu belirten Koca, "Hatay ve Antalya'da vaka artışı yüzde 100. Bütün kurumlarımızla seferberlik zamanı" dedi.

DURUM AĞIRLAŞIYOR
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Hatay, Antalya, Trabzon ve Diyarbakır il sağlık müdürleriyle online toplantı yaptığını açıkladı. Toplantıda illerin durumunu değerlendirdiklerini belirten Koca, şu ifadeleri kullandı:

‘YÜKSEK RİSK DEVAM EDİYOR’
"Hatay, Antalya, Trabzon ve Diyarbakır il Sağlık Müdürleriyle ayrı ayrı yaptığımız online toplantılarda, bu illerin durumlarını değerlendirdik. Yüksek risk devam ediyor. Son bir haftada Hatay’da vaka artışı yüzde 100, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 70, Antalya‘da vaka artışı yüzde 100, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 71.”

‘ŞİMDİ SEFERBERLİK ZAMANI’
“ Trabzon'da da vaka artışı yüzde 50, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 75, Diyarbakır'da da sabit artış var; yoğun bakım doluluk oranı yüzde 70. Bütün kurumlarımızla seferberlik zamanı. Sağlık çalışanlarının üzerindeki yükü azaltalım. Mücadele güç birliği ile kazanılır."

ENDİŞE VERİCİ 'DÜNYADA İKİNCİ'
Öte yanda Türkiye'de corona virüsü tablosu her geçen gün ağırlaşıyor. Dün akşam açıklanan vaka sayısının ardından Türkiye, dünyada en çok günlük vaka tespit edilen ikinci ülke oldu. Türkiye’de art arda gelen tedbirler de virüsün yayılmasını engelleyemedi. Son aylarda ülkedeki yeni vaka sayısı her geçen gün daha da arttı.

’32.418 VAKA, 6.511 HASTA, 5.611 AĞIR HASTA, 187 CAN KAYBI’
Sağlık Bakanlığı’nın dün akşam yayımladığı corona virüsü tablosuna göre 32 bin 922 yeni vaka tespit edildi. Açıklanan bu verinin ardından Türkiye, dünya sıralamasında ikinci sıraya yükseldi. Açıklanan verilere göre son 24 saatte 187 kişi corona virüsünden hayatını kaybederken toplam can kaybı da 14 bin 316'ya yükseldi. Türkiye’de toplam hasta sayısı 520 bin 167 olurken, yoğun bakım doluluk oranı ise yüzde 71.7 oldu.

ABD İLK SIRADA YER ALIYOR, İKİNCİ TÜRKİYE ÜÇÜNCÜ RUSYA
Dünyada bir günde en çok vaka görülen ülke ise ABD oldu. Worldometers’ın verilere göre ülkede bugün 73 bin 653 yeni vaka tespit edildi. Dünyada ikinci sırada yer alan Türkiye’den sonra en çok vaka görülen ülke ise Rusya. Ülkede bugün 28 bin 145 yeni vaka tespit edildi. Rusya’yı sırasıyla İtalya ve Hindistan takip etti.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ