İstanbul'da sayım devam ediyor. İstanbul’da oy kullanılan 31 bin 186 sandığın yüzde 72'sinde geçersiz oyların sayımı tamamlandı. Son YSK seçim sonuçları verilerine göre; Ekrem İmamoğlu, 17.132 oyla önde görünüyor. CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat’ın YSK’ya dayandırarak açıkladığı son verilere göre:

– 19 ilçede sayım bitti
– Şu ana kadar geçersiz geçersiz oyların %72'si sayıldı
– Kalan geçersiz oy sayısı yaklaşık: 84 bin
– Kalan sandık sayısı yaklaşık: 8.500
– Toplam oy farkı 17.132

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, itiraz süreci ve sayım sonuçlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı;

‘YÜZ KERE DE SAYSALAR SONUÇ DEĞİŞMEZ, İMAMOĞLU BAŞKAN’

“Yüz defa daha saysalar Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'dır. YSK, İstanbul'u kimin yöneteceğini seçim gecesinden bu yana her gün defalarca kez tescilledi aslında. İlk günden beri söylediğimiz gibi aradaki fark kapanmayacak, endişe edilecek bir durum söz konusu bile değil. Süreci uzatarak bizi yıldıracağını sananlar büyük bir yanılgı içinde. Bizler binlerce üyemizle İstanbul halkının iradesini korumaya devam edeceğiz” dedi.

SAAT 10.30, FARK: 17.111

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu sosyal medya paylaşımında 10.30 itibariyle İBB'nin yeni başkanı Ekrem İmamoğlu ve AKP adayı Binali Yıldırım arasındaki oy farkını duyurdu. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun son paylaştığı YSK verilerine göre İstanbul'un yeni Başkanı Ekrem İmamoğlu, 17.111 farkla önde gidiyor.

Kaynak: Sözcü/gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ