AKP'nin 18. yıl kutlama töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, " AK Parti, ancak kendisi gibi olmaktan çıktığında misyonunu kaybeder. Tıpkı bu çatının altından ayrılanlar gibi milletle irtibatını kaybederek yolunu şaşırdığı gün AK Parti'nin de vadesi dolmuş demektir" dedi.

TRENDEN İNEN GİDER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Ağustos 2001 yılında doğan 18 gençle fotoğraf çektirdi. AKP´nin 18´inci Kuruluş Yıldönümü için yazılan ve 18 yılı anlatan marş eşliğinde film gösterimi yapıldı. Erdoğan, AKP çatısı altında birlik ve beraberliğe vurgu yaparken, partiden ayrılan ve çeşitli nedenlerle istifa edenlere sert eleştiriler yöneltti. Erdoğan, şunları kaydetti:

‘AKP’DEN AYRILANIN İŞİ BİTER’


“Bu davada, bu çatı altında görev alan arkadaşlarımla yol yürümeye devam ediyoruz, devam edeceğiz. Bu davada yolunu kaybedenler olmuştur. Bu davanın yükünü kaldıramayanlar oldu. Bu kutlu çatının altından ayrılanların esamesi okunmamıştır, okunmayacaktır. AK Parti organik bir partidir. Gözleri ve gönülleri başka yerde olanlar başarısız olurlar.”

‘AKP KENDİSİ GİBİ OLMAKTAN ÇIKTIĞINA İŞİ BİTER’


“ AK Parti, bugün de yarın da ayakta dimdik duracaktır. AK Parti kendisi gibi olmaktan çıktığında misyonunu kaybeder. Ülkemizin şu kritik dönemden çıkmasını sağlayacak olan AK Parti’dir. Millete hizmet yolunda devam edeceğiz. Ülkemizi hedeflerine ulaştıracak olan AK Parti’den başkası değildir. Bizim partimizin en önemli özelliklerinden biri de değişimi ve yenilenmeyi kendi içinde başarabiliyor olmasıdır.”

‘AKP YOLUNU ŞAŞIRSA BİTER’


Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP’nin ilkeleri ile var olduğunu belirterek, “AK Parti ancak kendisi gibi olmaktan çıktığında misyonunu kaybeder. Bu çatıdan ayrılanlar gibi, yolunu şaşırdığı gün, AK Parti’nin de vadesi dolmuş demektir.” diye konuştu.

‘MHP İLE YOLA DEVAM’

Erdoğan, MHP ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi´nin ve `Cumhur İttifakı´nın güçlenerek yoluna devam edeceğini belirterek, “Milletimize Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile neler yaptık anlatacağız. Birileri yeni yönetim sistemini karalamaya çalışsa da milletimiz oyunu vermiştir. Birileri sürekli yeni sistemi karalamaya çalışsa da milletimiz sahip çıkmıştır. Dün 1 yıllık sürecin analizini yaptık. Kapsamlı bir çalışma yapıldı. İlk fırsatta sonuçları inceleyip sistemi geliştirecek adımları atacağız” dedi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ