Eğitim
19 Haziran 2020 ( 2565 görüntülenme )

YKS'de Karar 'Durmak Yok'

Danıştay 8. Dairesi, YKS'nin yapılmasına ilişkin kararın iptali istemiyle açılan davayı reddetti. Sınav 27-28 Haziran tarihlerinde yapılacak.

DAVAYA RET, SINAVA DEVAM
İYİ Parti İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu'nun YKS’nin 25-26 Temmuz’dan 27-28 Haziran’a geri çekilmesi kararında yürütmenin durdurulması talebiyle açtığı davada karar çıktı. Danıştay 8. Dairesi, iptal istemini reddetti, sınava 27-28 Haziran tarihlerinde yapılacak.


DERVİŞOĞLU DAVA AÇMIŞTI
İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, normalleşme programı kapsamında YKS tarihinin değiştirilmesinin ardından yürütmenin durdurulması için yargıya başvurdu.

EMEKLERİ HEBA EDEMEZSİNİZ
Dervişoğlu, YKS tarihinin değiştirilmesinin kamu yararına, hukuka ve vicdana uygun olmadığını belirterek yürütmenin durdurulması için yargıya müracaat etti. Kızı bu yıl Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek olan Müsavat Dervişoğlu, hükümetin gençlerle empati kuramadığını vurguladı. Korona virüs ile mücadele edilen bu günlerde gençlerin stres altında olduğunu ifade eden İYİ Partili Dervişoğlu, öğrencilerin ve ailelerinin yıllarca verdiği emeğin keyfi sınav tarihi değişimi ile heba olabileceğini belirtti.

BU KARAR ÖĞRENCİLERİN ALEYHİNE

Sadece sınav tarihleriyle değil aynı zamanda gençlerin hayalleriyle de oynandığını vurgulayan Dervişoğlu, dava dilekçesinde; normalleşme süreci sebep gösterilerek sınav tarihi bir ay erkene alınması sınava girecek gençlerde normalleşmenin tam tersi bir etki oluşturmuştur ifadelerine yer verdi. Dervişoğlu “Bu kararın öğrencilerin ve ailelerinin lehine olmadığını bu sebeple ivedilikle yürütmenin durdurulması gerektiğini” belirtti.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ