Müyesser Yıldız, odatv’ye açıkladığı Hulusi Akar’ın emeklilik meselesinde kritik hususlar şöyle sıralanıyor;

AKAR: ‘BEN EMEKLİ OLDUM’ DEDİ

Önceki gün TBMM'de Milli Savunma Bakanlığı bütçesi üzerindeki görüşmeler sırasında Bakan Hulusi Akar ile CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel arasında yaşanan sert tartışmanın yankıları sürüyor. Akar, 15 Temmuz gecesi kafasına silah dayandığını anlatıp, Özgür Özel'le tartışırken, şöyle bir cümle kurdu: “Bir Genelkurmay Başkanının istifa ettiğinden haberi yok. Haberiniz olur veya olmaz o benim derdim değil. Emekli oldum ben.”

Veli Ağbaba, “Emekli olmadın”, Özgür Özel de, “Emekli olmadın sen. Sen önce Bakan oldun, sonra formaliteyle…” diye tepki gösterdi. Bunun üzerine Akar şu cevabı verdi:

AKAR: ‘EMEKLİ OLDUM BEN, EMEKLİLİK SONRASINDA DA…’

“Emekli oldum, emeklilikten sonra da… Demokrasinin böyle gelişmesi, Atatürk ideallerinin gerçekleşmesi, muasır medeniyete gitmemiz sizi niye bu kadar rahatsız ediyor ve ben bunu kınıyorum. Keşke sizin gibi Atatürk’ümüzün partisinde bir grup başkan vekili olmasaydı.”

‘EMEKLİ OLMADAN BAKAN YAPILDI’

Hatırlanacağı üzere Eylül ayında Akar'ın TSK'dan emekli olup, olmadığını gündeme getirip, Milli Savunma Bakanlığı internet sitesindeki özgeçmişinde, “Orgeneral” yazdığını vurgulamıştık. Bu yazımızın hemen ardından ise Akar'ın özgeçmişi değiştirilip, “Orgeneral” ifadesi çıkarılmıştı. Özgür Özel'in yarım kalan, “Sen önce Bakan oldun, sonra formaliteyle” sözünün devamı neydi bilmiyoruz, ama o yazımızdan sonra kulislerde, “Akar emekli olmadan Milli Savunma Bakanı yapıldı. Yanlışlık daha sonra fark edildi ve emekli oldu” iddiası dillendirilmişti. Ancak hâlâ tereddütler vardı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ