Güvenlik
14 Ekim 2017 ( 8687 görüntülenme )

YILDIRIM NE Kİ!.. SIĞINMACILARLA İLGİLİ GÜNDEMİ YAKACAK İDDİA!..

SURİYELİ SIĞINMACILARIN ÇOĞU İSYANCI MI

20 Nisan 1915’te, Van’da başladı…
İsyan bastırıldı.

27 Mayıs 1915’te, günümüzde hala konuşulan Ermenilerin tehcir edilmesi kararı çıkarıldı. Kararın gerekçesi şu oldu;

“RUSLARA YARDIM YATAKLIK EDİYORLAR”

‘Savaş yörelerine yakın bölgelerde oturan Ermenilerin bir kısmı ordunun harekatını zorlaştırır davranışlarda bulunmakta, halk saldırmakta ve isyancılara yataklık etmektedirler. 

Bu yüzden Van, Bitlis, Erzurum vilayetleriyle Adana, Mersin, Osmaniye ve Kozan kazaları, Maraş’ın merkezi dışında Maraş Mutasarrıflığında, Halep vilayetinde, İskenderun, Antakya kazalarında oturan Ermenilerin yerleri değiştirilecektir. "

“HALEP DOĞUSUNA TEHCİR”

"Bunlar, Musul ve Zor mutasarrıflıklarının Van vilayetiyle bitişik kuzey kısımlarına, Halep vilayetinin doğu ve güneydoğusuna ve Suriye vilayetinin doğusuna nakledileceklerdir’ .

Yazıldığı gibi yapıldı ve Ermenilerin bir kısmı Suriye’nin kuzeyi ve doğusuna tehcir edildi. Ermeni tehciri, Ekim 1916’da son buldu.

Şimdi oradan çıkıp bugüne gelelim…

“PKK BİR ERMENİ TAŞNAK ÖRGÜTÜ”

"PKK terör örgütünün Ermeni Taşnak çeteseiyle olan bağı biliniyor, zaten PKK da gizlemek gereğini artık duymuyor yani PKK bir Ermeni ittifak örgütüdür."

“SIĞINMACILARIN GELDİĞİ YERLER O YERLER”
Image result for suriyeli sığınmacılar erdal sarızeybek
Bugün çok önemli bir başka mesele daha var, o da sığınmacılar…
1915 Techir kararına bakıldığında, çok sayıda Ermeni’nin Suriye/Halep’e ve Suriye’nin doğusuna techir edildiği biliniyor. Yine bugüne bakarsak, bugün burada PYD/YPG adıyla PKK’nın kollarının silahlı faaliyet gösterdiği de biliniyor. Türkiye’ye alınan milyonlarca sığınmacının da bu bölgeden gelerek Türkiye’ye yerleştiği de biliniyor.

“BU SIĞINMACILAR TEHCİR EDİLENLER Mİ”

"Bu durumda sakın bu sığınmacılar 1915 Ermeni isyanından kaçan ve techir edilen Ermeniler olmasın! Bu önemli çünkü eğer ki bunlar o Ermeniler ise Türkiye, 1915’teki tehdit ve tehlikeyle şimdi yeniden karşı karşıyadır; nüfus yoğunluğunu Türkiye’nin belli bölgelerinde elde edecek olanlar “ileri demokrasi” gölgesinde yarım bıraktıkları işe devam edeceklerdir demektir!"

"IŞİD'İN OYUNU"

Öte yanda, Suriye'nin doğusu PYD bölgesi ve bu bölge tehcir edilen Ermenilerin konuşlandıkları yerler... Yine öte yanda IŞİD Suriye'de toprak alıyor, sonra PYD'ye devrediyor, bu nasıl iş!

Anlaşılan bu bir ittifak; PYD ve IŞİD bu ittifakın silahlı kanadı!

Peki kime karşı?


“O İSYANCILAR BU SIĞINMACILAR MI”

İlginçtir, bugün Türkiye’de dört milyona yakın Suriyeli sığınmacı bulunuyor; bunlara vatandaşlık hakkı, çalışma ve ikamet izni veriliyor; 30 milyar dolara yakın para harcanıyor ama işin trajik yönü şu ki bu sığınmacıların 1915’de tehcir edilmiş Ermeniler olup olmadığı hiç kimsenin akla gelmiyor. 

“GELDİKLERİ YERLER İLGİNÇ”

Oysaki bu sığınmacıların Suriye’den geldikleri yerlerle 1915 Ermeni isyanında tehcir edilenlerin gönderildikleri yerler hemen hemen aynıdır. Eğer göç ettirilenlerle bugün gelenler aynı kişi ya da onların soy bağları ise yakın gelecekte Türkiye çok daha ağır bir sorunla karşı karşıya gelecek demektir. Çünkü Ermenistan bu tehcire ‘soykırım’ diyerek Türkiye’den toprak ve tazminat istiyor ve bu konuda yüzlerce dava açılıyor. 

“DAVA AÇIP TOPRAK İSTERLERSE NE OLACAK”

Dediğim gibi bu gelenler aynı kişilerse yarın bu sığınmacılar, Ermenistan’ın bu haksız taleplerine destek verecek, vatandaşlık hakkı alacakları için de Türkiye’de dava açabileceklerdir. İç hukuk yolları tüketildiğinde ise bu davalar uluslararası mahkemelere taşınabilecektir. Ama bu kez ortaya daha tuhaf bir durum çıkacak –sığınmacılara vatandaşlık verildiği için- bu davaları açanlar Türk vatandaşı kimliğini taşıyanlar olacak, uluslararası hukuk arenasında daha güçlü hale geleceklerdir. 

“SAVAŞ VARSA NİYE GİTTİLER, YOKSA NİYE GERİ DÖNDÜLER”

Bakınız şimdi bugüne… Ülkelerinde savaş var diye Türkiye’ye kaçıp gelen bu sığınmacılar son olarak Kurban Bayramı tatilini geçirmek üzere ve de harçlıkları verilerek ülkelerine geri gönderildiler. Tatil bitti. Şu sıralar geri dönüyorlar…

Durum bu.
Suriye kuzeyi boşaltılıyor...
Golan Tepelerine İsrail kökten yerleşiyor...
Ermeni, Nesturi, Yezidi, Süryani ve Taşnak PKK  kuzeyden özerklik kuruyor...

Barzani bağımsızlığa gidiyor...
İsrail, Golan üzerinden Suriye kuzeyi ve Irak kuzeyine, oradan da Ermeni Taşnak PKK ile Anadolu'ya sıçıyor...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barzani arkasında İsrail var diyor...
Doğru da söylüyor ama tüm bu gerçekleri bilen bir siyaset bu sığınmacıları topu birden neden alır, neden Türkiye'yi belaya sürükler...

Ne yapalım, oturup bunu bir düşünelim...
Image result for suriyeli sığınmacılar erdal sarızeybek

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ