1483 görüntülenme24 Temmuz 2018
Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni Murat Karahan’ın FETÖ yayın organı olduğu gerekçesiyle kapatılan Samanyolu TV'nin kuruluşunun 20. Yıldönümünde sahne aldığı ortaya çıktı.

GÜLEN’İN ŞİİRİNE BESTE YAPILMIŞ

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni Murat Karahan’ın, FETÖ’nün kutlama gecesinde Fethullah Gülen’in şiirini seslendirmesi ise dikkat çekti. Karahan'ın FETÖ'nün kumpas davaları sürecinde kritik öneme sahip Samanyolu Tv'nin 20. yılı kutlamalarında, Gülen'in sözlerini yazdığı şarkıyı söylemesi halen Fethullah Gülen'in resmi sitesinde de bulunuyor.

YIL 2012…

Samanyolu TV’nin kuruluşunun 20. yıldönümü İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen özel bir törenle kutlandı.

AKP’NİN AĞIR TOPLARI KUTLAMADA

Fethullah Gülen Hocafendi’nin şiirlerinden bestelenen parçaların seslendirildiği Kırık Mızrap Konseri’nin de icra edildiği gece siyaset, spor, sanat ve iş dünyasının önemli isimlerini bir araya getirdi. Geceye Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Geceye katılan sanat, siyaset ve iş dünyasından ünlü isimler Samanyolu Televizyonu’nun 20. Yılını şu sözlerle değerlendirdi:

ULAŞTIRMA DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANI BİNALİ YILDIRIM:

“Mükemmel bir organizasyon… Öncelikle Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’yı ve organizasyonda emeği geçen bütün arkadaşları tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum. Gönül dünyamızdan, duygu dünyamızdan Muhterem Hocaefendi’nin bizatihi sözlerini yazdığı, değişik sanatçılarımızın seslendirdiği eserleri büyük bir huşu ile huzur içerisinde icra eden orkestranın eşliğinde dinleme fırsatı bulduk. Samanyolu Grubu 20 yıllık değişimini burada bir kez daha gördük, şahit olduk. Değişim Türkiye’nin değişiminin iki katından fazla. Daha nice 20 yıllara, daha güzel büyük organizasyonlara ulaşmak dileğiyle.”

GENÇLİK VE SPOR BAKANI SUAT KILIÇ:

“Gayet güzel bir gece oldu. Tebrik ediyorum. Kareografisiyle, sahne düzeniyle Türkiye fotoğrafı bu dedirten bir fotoğraf oldu. Çok değişik isimlerden çıkan besteler, Garo Mafyan’dan, Muazzez Ersoy’a kadar çok değişik bir kesimi sahnede gördük. Grup Tillo’dan çok etkilendim. Her yönüyle Türkiye fotoğrafı bu sahnedeydi. 20. Yılı tebrik ediyoruz. Hazırlayan herkesin eline, emeğine sağlık. 20 yıl az bir zaman değil, bakıldığı zaman çok bir zaman da değil. İnşallah nice 20 yıllara diyelim.”

AVRUPA BİRLİĞİ BAKANI VE BAŞMÜZAKERECİ EGEMEN BAĞIŞ;

“ Türkiye’nin son 20 yılının tarihini incelediğinizde çok anlamlı… Samanyolu’nun kurulduğu günlerde Türkiye hangi noktadaydı, bu gün hangi noktada. Özellikle son 10 yılda Türkiye’de insan haklarında, ifade özgürlüğünde, demokratikleşmede, şeffaflaşmada, ekonomik zenginleşmede, kalkınmada Türkiye’nin geldiği aşamayı düşündüğünüz zaman Samanyolu’nun sevdalılarının da bu sürece katkılarını değerlendirdiğiniz zaman, aslında bu fikri ortaya atanların 20 yıl evvel ne kadar cesur bir projeyi tasavvur ettiklerini görüyorsunuz. Onları kutluyorum. Daha nice 20 yılları diyorum. İnşallah 40. Yılında da, 100. Yılında da böyle coşkuyla kutlamak nasip olur.”

İSTANBUL VALİSİ HÜSEYİN AVNİ MUTLU:

“ Samanyolu 20. Yılını doldurdu ve 20 yılın her biri birbirinden güzeldi… Hizmetle dolu, halkla kucaklaşan bir kanal olarak herkesin gönlünde özel bir yeri var. Dünyayı kucaklamıyor, Samanyolu’nu kucaklıyor. İsmi gibi herkesin kendini bulabileceği bir televizyon kanalı. Biz de ilgiyle takip ediyoruz ama bu akşam da gene o güzelliklerin üzerine muhteşem bir ilave yaptı. Müthiş bir programdı. Besteler harikaydı, sözler harikaydı gece harikaydı. Samanyolu harika, nice yıllara diyorum”.

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SÜLEYMAN SOYLU:

"Tam 20 yıldır bu millet Samanyolu Grubu yayına başladığı günden itibaren aslında kendini bulmaya çalışıyor. Samanyolu Grubu’nun ortaya koyduğu yayınlarla da kendini keşfediyor. Özüne dokunuyor. Birbirini tanımaya, anlamaya ve birbiriyle yaşamaya çok daha iyi adım atıyor. Bu adımı da büyük bir samimiyetle ve büyük bir gayretle gerçekleştiriyor. Bu milletin bütün kimliksizleştirme çabasına direnen bir anlayışın adıdır Samanyolu ve bizim medeniyetimizi, kendi anlayışımızla bütünleştiren ve onun adımlarını geleceğe atma konusunda iradesinden hiçbir gün sapmayan bir günün adıdır Samanyolu.

Milletin üzüldüğü günlerde, milletin sıkıntıya düştüğü günlerde, bazen kendini çaresiz hissettiği günlerde ortaya çıkıp o çaresizliğe milletle beraber yeniden çare aramaya çalışan, direnen ve çaresizlik anlayışını mağlup etmeye çalışan bir anlayış oldu. Bugün millet adına yayıncılık yaptığını iddia edenlere karşı millet adına hakiki bir yayıncılığı yaptı. 20 yıl içinde yaptıkları, ortaya koydukları bana göre açtığı yol, ülkemiz için de, milletimiz için de, coğrafyamız için de milletimizin birbiriyle hem hal olması açısından çok önemli.”

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ