CHP'li Karaca, AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın TBMM Başkanlığı’nın Twitter hesabını kullanarak propaganda yapmasına tepki gösterdi.

MECLİS BAŞKANLIĞI RESMİ TWİTTER HESABINDAN PROPAGANDA

Odatv’de yer alan habere göre, CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın TBMM Başkanlığı’nın Twitter hesabını kullanarak propaganda yapmasına tepki gösterdi. Biçer Karaca, Binali Yıldırım’ın TBMM Başkanı olarak AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olmasının Anayasa 94. Maddesinin açık bir ihlal anlamına geldiğini ifade etti.

“TBMM RESMİ TWİTTER HESABINI PROPAGANDA ARACI OLARAK KULLANIYOR”


Twitter’da Binali Yıldırım’ın “TBMM Başkanı” kullanıcı adlı resmi hesabının, TBMM Başkanı olarak değil de “AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı” gibi kullanılmasını sert sözlerle eleştiren CHP'li Biçer Karaca, Binali Yıldırım’ın İstanbul adaylığının açıklanmasından sonra twitter hesaplarında yapılan paylaşımların tamamen AKP adaylığı üzerinden yapıldığını vurguladı ve şöyle dedi:

‘TBMM BAŞKANI SIFATI SİYASİ ARAÇ OLARAK KULLANILAMAZ’

“1 Ocak 2019 tarihinde TBMM Başkanı twitter hesabından ‘Meclis Başkanı Yıldırım, Ümraniye İtfaiye İstasyonu’nu ziyaret ederek personelin yeni yılını kutladı’ diye paylaşım yapılmış. Binali Yıldırım oraya hangi sıfatla gitti? AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gitti. Çünkü ‘İstanbul'un geleceği için, gelecek 5 yıl için, ilçelerle büyükşehirle en güzel çocukluk, gençlik ve üniversite yıllarımın geçtiği bu şehre hizmet üzere İstanbulluların arzusuna, Cumhurbaşkanımız ve partimizin kararına bağlı olarak Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday oldum.’ sözleri yer aldı. 'TBMM Başkanı' olan resmi hesabın propaganda aracına dönüştürülmesi kabul edilemez.”

Biçer Karaca, TBMM Başkanı twitter hesabından 9 Ocak 2019 tarihinde yapılan paylaşımları kamuoyu dikkatine sundu. Biçer Karaca, TBMM Başkanı hesabından;

“ANAYASAYI YOK SAYIYORLAR”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ