Ana Sayfa
04 Mart 2019 ( 2315 görüntülenme )

Yıldırım tam çark: 'NE BEKASI, BU BİR YEREL SEÇİM'

Binali Yıldırım, Büyükçekmece'de sürdürdüğü seçim çalışmalarında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'beka' açıklamalarının aksine"Bu bir yerel seçim, ölüm kalım meselesi değil" ifadelerini kullandı.

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmalarını Büyükçekmece'de sürdürüyor. Yıldırım ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AKP Büyükçekmece Belediye Başkan adayı Mevlüt Uysal Büyükçekmece'de bir otelde STK temsilcileriyle bir araya geldi. 


Burada konuşan Yıldırım, " Bu bir yerel seçim, ölüm kalım meselesi değil, İstanbulluyuz, İstanbul'un kararını vereceğiz. Onun için kararımızı verirken en iyi kararı verelim" sözlerine yer verdi.

YILDIRIM: ‘GAZA GELMEYİN, BU BİR YEREL SEÇİM, ÖLÜM KALIM MESELESİ DEĞİL’

Binali Yıldırım, "Benim sizden istediğim gaza gelmeyin, İstanbul'a başkan seçiyorsunuz, bunun kazası yok. Bu bir yerel seçim, ölüm kalım meselesi değil, İstanbulluyuz, İstanbul'un kararını vereceğiz. Onun için kararımızı verirken en iyi kararı verelim" dedi.

ERDOĞAN ‘BU BİR BEKA SEÇİMİ’ DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan beka tartışmalarıyla ilgili 3 Mart 2019 Samsun'daki konuşmasında 31 Mart'ın beka seçimi olduğunu söyleyerek "Bölücü örgüt adına siyasi tünel kazanlara sandıkta çok güçlü bir ders vereceksiniz" ifadelerini kullanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aksine Binali Yıldırım'ın böyle bir çıkış yapması dikkatleri çekti.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ