Ana Sayfa
02 Ocak 2019 ( 622 görüntülenme )

Yıldırım'a dost tavsiyesi... İSTİFA ET!..

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için istifa etmesini ‘tavsiye etti’.

Karamollaoğlu, “Anayasa’nın hükmü çok açık: TBMM Başkanı üyesi bulunduğu siyasî partinin Meclis içinde veya dışındaki faaliyetlerine katılamaz! Yani bu adaylığın hiçbir meşrû tarafı yoktur!” dedi. Karamollaoğlu’nun bugün yaptığı basın toplantısındaki açıklamalarından konuyla ilgili satır başları şöyle:

‘BİNLERCE YILLIK DEVLET GELENEĞİMİZ YOK EDİLİYOR’

“2019’a girerken Türkiye de yasakların varlığının arttığı düşünce özgürlüğünün kısıtlandığı ve iktidar partisinin devletin her imkanından hoyratça yararlandığı bir süreç yaşanmaktadır. Geldiğimiz noktada Türkiye ne yazık ki tekrar Tek Parti dönemine döndü. Adeta dillerine pelesenk ettikleri 1940’lı yıllara döndü… Farkına vardınız mı bilmiyorum, bizim binlerce yıllık devlet geleneğimiz, örfümüz, kültürümüz ölmüş de salasını okuyacak biri yok.”

‘YILDIRIM’IN ADAYLIĞININ MEŞRU BİR TARAFI YOK’

“ Kanunun yerini talimatlar, Meclis’in yerini saray, 80 milyonun iradesini bir kişi aldı. İşte bunun en somut örneği Sayın Binali Yıldırım’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığıdır. Görüldüğü üzere bu hükümetin ne anayasaya, ne de yasalara hiç saygısı yok. Anayasa’nın hükmü çok açık: TBMM Başkanı üyesi bulunduğu siyasî partinin Meclis içinde veya dışındaki faaliyetlerine katılamaz! Yani bu adaylığın hiçbir meşrû tarafı yoktur!”

‘DOSTA TAVSİYESİ, İSTİFA ET’

“Ben yaptım, oldu!” zihniyetinin, milleti ve tercihlerini yok sayan bir düşüncenin vücûd bulmuş hâlidir. Buradan Binali Yıldırım Beye bir dost tavsiyesinde bulunuyorum. Çevrenizdekiler sizi bu işe ikna etmiş olabilir fakat sizin istifa etmeniz ülkenin hayrına olacaktır. Bu yüzden bizim 2019 yılına ilişkin ilk temennimiz hukukun üstün olduğu bir Türkiye’dir. Çünkü esas olan bir kişinin iradesi değil 81 milyonun iradesidir.”

Kaynak: t24

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ