RusyaUkrayna savaşı 12. günündeyken Külliye’den dikkat çeken bir Zelenskiy mesajı geldi. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, paylaşımıyla ortalığı karıştırdı.

YİĞİT BULUT: ‘UKRAYNA HALKINI ÖLÜME GÖTÜREN SOROS DESTEKLİ ZELENSKİY’
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelensky’i hedef aldı. Twitter hesabından paylaşım yapan Yiğit Bulut, ABD’li finansör George Soros’un desteklediği iddia edilen Turuncu Devrimi hatırlatarak, “Yarın Soros destekli, Ukrayna Halkını ölüme götüren, İsrail İtmeli Zelensky gerçeğini konuşalım, bir ülke ve halkı kullanılıp atılıyor, algılanana değil Gerçeğe Bakalım birlikte!!” ifadelerini kullandı.

BAYRAKTAR: ‘ZELENSKİY CESUR BİR ADAM’

Buna karşılık Ukrayna ordusu tarafından da kullanılan Bayraktar TB2 SİHA'ları üreten Baykar Savunma’nın Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Twitter hesabından Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ile çekilen bir fotoğrafını paylaştı. Bayraktar paylaşımında "İyi ki senin gibi cesur bir adamı tanıdım..." ifadelerini kullanmıştı.

ETHEM SANCAK: ‘BAYRAKTARLARI SATARKEN BÖYLE KULLANILACAĞINI BİLMİYORDUK’
Yine AKP’ye yakın isimlerden Ethem Sancak, Rusya'da yayın yapan RBK televizyonuna röportaj verdi. Sancak, Rusya'da RBK televizyonuna verdiği röportajda, Rusya ile müttefik olunduğunu belirterek "Ukrayna'ya Bayraktarları satarken böyle kullanılacağını bilmiyorduk" dedi.

‘NATO GEÇMİŞTEN GELEN BİR KANSER’

Türkiye'nin NATO üyeliğinin geçmişten gelen bir ayıp olduğunu savunan Sancak, "Rusya Ukrayna meselesinde ana suçlu NATO'dur. NATO geçmişten gelen kanserdir, urdur. Teröristleri destekleyen, 2016'da darbeye kalkışan da NATO'dur. Yaptırımlara katılmayacağız çünkü Rusya düşerse Türkiye bölünür, Türkiye düşerse de Rusya için aynı şey geçerli." dedi. Ukrayna ordusu tarafından etkin bir biçimde kullanılan Bayraktar TB2 tipi SİHA'larla ilgili de konuşan Sancak şu ifadeleri kullandı:

‘SİHALARI SATARKEN BÖYLE KULLANILACAĞINI BİLMİYORDUK’
"Erdoğan Zelenskiy'in ilgisini bu tarafa doğru çekmeye çalıştı, hâlâ çalışıyor. Bayraktar'ları satarken böyle kullanılacağını bilmiyorduk. Rusya ile müttefikiz. S-500 yapacağız, uzaya çıkacağız. 2 gündür Moskova'dayım, 10-20 yıllık stratejik ilişkiler geliştiriyoruz"

MÜZAKERELERE DEVAM, KURLARDA REKOR ARTIŞ
Öte yanda Rusya, Ukrayna'nın Kiev, Mariupol, Harkov ve Sumi şehirlerinden tahliye için Moskova saatiyle 10.00 itibarıyla geçici ateşkes ilan ettiğini duyurdu. Ukrayna, Rusya ile yapılan müzakerelerde, ‘ortak tutumlar’ üzerinde anlaşmaya varılıncaya kadar şartlarını açıklamama kararı aldı. Altın, doğal gaz, alüminyum ve bakır fiyatlarında rekor kırılıyor.

Kaynak. Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ