Genel
26 Ocak 2020 ( 1751 görüntülenme )

İttifaktan Tepki: ''İçimize Sindiremeyiz'

TCDD'nin Yüksek Hızlı Tren (YHT) abonmanlık ücretlerine yaptığı fahiş zamma AKP ve MHP’den de tepki geldi. AKP’li Meclis Üyesi Orhan Durmuş “Bu zammı içimize sindirmemiz mümkün değil” dedi. MHP’li Sazak ise TBMM’ye önerge verdi.

'BU ZAMMA TAHAMMÜL MÜMKÜN DEĞİL'


MHP Eskişehir Milletvekili Nurullah Sazak, zamla ilgili olarak TBMM'ye soru önergesi verirken, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin AKP'li Meclis Üyesi Orhan Durmuş da, “Bu zammı içimize sindirmemiz mümkün değil” dedi. MHP'li Sazak ise önergesinde, “Yapılan zam acilen gözden geçirilmeli” dedi.

'VATANDAŞ GEÇİM DERDİNDE'

AKP'li Meclis Üyesi Durmuş, Sözcü'nün sorusu üzerine, “TCDD yapmadık diyor ama eğer böyle bir zam varsa da içimize sindirmemiz mümkün değil. Vatandaş zaten geçim derdindeyken böyle bir artışı kabul edemeyiz” dedi ve şunları söyledi:

'BÖYLE YÜKSEK ZAM OLMAZ'

“Bu zam mantıklı değil. Bunu doğru görmem mümkün değil. Vatandaşın geçim sıkıntısı çektiği böyle bir dönemde bu içimize sinmez. Bunun geri alınması noktasında partimiz nezdinde elimizden geleni yapacağız. Çünkü bu vatandaşı mağdur eden bir durum. Bu kadar yüksek oranda bir zam olmaz.”

MHP'DEN ÖNERGE

MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak da, YHT abonman fiyatlarına yapılan zam ile ilgili olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'a soru önergesi yöneltti.

Nurullah Sazak, “Yapılan bu zamlar acilen gözden geçirilmeli” dedi ve durumun takipçisi olacağını belirtti. “Bütçesini abonman fiyatlarına göre ayarlayan vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi” gerektiğini vurguladı. 

Kaynak: sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ