5183 görüntülenme 26 Aralık 2020
Sözcü gazetesi yazarı Murat Muratoğlu Youtube kanalında yayınladığı "Ekonomide tuzaklara dikkat! Yeni yılda işler karışacak" başlıklı videosunda önemli açıklamalarda bulundu.

‘BU İŞ ÖYLE KOLAY DEĞİL’
Muratoğlu, "Hatalı uygulamaların önemli bir kısmı düzeltildi Ne var ki problemlerimiz 1-2 yılda düzeltilebilecek kadar kolay değil" ifadelerini kullandı. Muratoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

SEÇ BEĞEN AL ‘İŞSİZLİK İCRA, İFLAS’
"2021 yılında nefes alacağımızı sanıyorsanız; menüde işsizlik, iflaslar, icralar, yoksulluk, açlık, sefillik ve kıtlık var. Seç beğen al. Türk ekonomisinin fazla manevra alanı kalmadı. Piyasalar farklı, ekonomi farklı ama hakkını da vermek gerekiyor. Hatalı uygulamaların önemli bir kısmı düzeltildi Ne var ki problemlerimiz 1-2 yılda düzeltilebilecek kadar kolay değil. Tam 18 yıl boyunca, tek başına iktidar olup bu kadar kötü yönetmek için büyük meziyet gerekir. Yüzyıllar nadir olarak dahi yetiştirir o da 2000'li yıllarda bize nasip oldu. “

‘BORÇLA TÜNEL KAZINMAZ’
“Videoyu bitirmeden iyimser olayım diyorum ama kasada para yok. Üstüne Merkez Bankası rezervleri 50 milyar dolar içeride. Hala cari açık verip, döviz aranıyoruz. Herkese atar, yedi düvele gider. Hukukun esamesi okunmuyor. Rakipler parayı teknolojiye gömerken biz arayıp bulduğumuz borçla tünel kazma peşindeyiz. Faiz artırmak tek yapabildiğimiz. O da belaların en babası aslında.”

‘ZARRAF DAVASI, HALKBANK SIRADA’
“Yediğimiz hurmalar tırmalamaya devam ederken hurma yemeye devam ediyoruz. Nitekim önceki yıllarda yediğimiz Halkbank ve S-400 hurmaları tırmalamaya başlar Şubat sonu Mart başı."

Kaynak: Ajanslar/ Gunboyu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ