Genel
07 Ağustos 2017 ( 1746 görüntülenme )

Yeni Şafak Yazarı'ndan TAM TORNİSTAN!..

Hayrettin Karaman 'helallik istedi' 


Yeni Şafak’taki köşesinde sigara içen başörtülü kadınların “Sizinle paylaşacağım çok şey var” mesajı verdiğini iddia etmesiyle birçok kesimden tepki toplayan Hayrettin Karaman bugün yazısında, helallik istedi.

Sputnik'te yer alan habere göre Karaman, geçtiğimiz hafta yayınlanan sigara içen başörtülü kadınlara yönelik yazısında şu ifadeleri kullanmıştı:

"SİGARA İÇEN KADINLARI HER GÖRDÜĞÜMDE..."

 “Ben başını örten ama göstere göstere sigara içen bir bayan gördüğümde şöyle bir intibaa kapılıyorum: Sanki farklı olanlara şunu diyor: ‘Siz benim başımı örttüğüme bakmayın, benden ümidinizi kesmeyin, sizinle paylaşacağım daha çok şeyim var.'”

Bu cümlenin içerdiği ima, kısa sürede çeşitli sitelerde ve sosyal medyada tartışılmaya başlanmış, köşe yazarlarından Karaman’a ‘kınama’ yazıları gelmişti.

Karaman bugün yazdığı yazıda helallik istedi. Şu ifadeleri kullandı: 

"HELALLİK İSTİYORUM"

"Bu cümlenin aklımdan asla geçmeyen bir manaya (iffet gevşekliği manasına) çekildiğini yakınlarım bana söyleyince hem çok hayret ettim hem de çok üzüldüm. Üzüldüm çünkü istemeden birçok kimseyi üzmüşüm, onlardan helallik diliyorum."

‘Dil ve mantığın sözlerinin öyle bir manaya çekilmesine engel olduğu’nu iddia eden Karaman, hatta asıl maksadın yazının asıl amacını gölgelemek olduğunu da savundu.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ