AKP içerisindeki kriz hükümet medyasına da yansıdı. Yeni Şafak'taki işten çıkarma ve baskılar devam ediyor. Başkanlık sistemi referandumunda Tayyip Erdoğan'ı padişah ilan Serdar Tuncer ve Faruk Aksoy’un Yeni Şafak'taki yazılarına son verildi.

PEŞ PEŞE İŞTEN ÇIKARILDILAR


Kararı sosyal medya hesabından duyuran Tuncer, "Az önce aldığım bir haberle Yeni Şafak gazetesinde yazılarıma son verildiğini öğrendim. Güzel bir yolculuktu, buraya kadarmış. Nasip..." ifadelerini kullandı. Yeni Şafak'ta işine son verilen bir diğer isim Faruk Aksoy da kararı sosyal medya hesabından açıkladı. Aksoy, "8 Ekim 2015 tarihinde yazmaya başladığım Yeni Şafak gazetesindeki yazılarım bugün itibarıyla sonlandırılmış... Hayırlısı... dedi.

NEDENİ BİLİNMİYOR

Menzil tarikatı üyesi olduğu iddia edilen Serdar Tuncer ve Faruk Aksoy'un, Yeni Şafak'tan neden kovulduğuna dair herhangi bir açıklama yapılmadı. Serdar Tuncer, geçtiğimiz yıllarda Star yazarı Ersoy Dede ile tartışma yaşamıştı. Dede, Tuncer için "FETÖ'cü" ithamında bulunmuştu.

ÖZLEM ALBAYRAK DA İSTİFA ETMİŞTİ
Geçtiğimiz günlerde de yazısı yayımlanmayan Özlem Albayrak, kendisine baskı ve sansür uygulandığını söyleyerek gazeteden istifa etmişti.

Kaynak: Günboyu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ