Kültür ve Devlet eski Bakanı Fikri Sağlar’a, Sedat Peker’in işaret ettiği Veyis Ateş’e "10 milyon euroyu ne yaptın?" sorusu nedeniyle soruşturma açıldı. Sağlar, soruşturmanın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ‘hakaret’ten açıldığını söyledi.

ON MİLYONLUK SORU
Eski Kültür ve Devlet Bakanı Fikri Sağlar'a Habertürk TV'nin eski sunucusu Veyis Ateş'e sosyal medya üzerinden yönelttiği soru nedeniyle "hakaret" soruşturması açıldı. Tele 1'de canlı yayın konuğu olan Fikri Sağlar, soruşturmanın gerekçesi olarak Veyis Ateş’e sorduğu ’10 milyon euroyu ne yaptın?’ sorusunun gösterildiğini ifade etti. Sağlar şöyle konuştu:

‘SORU SORDUM DİYE HAKKIMDA SORUŞTURMA’
“Sedat Peker bir sürü ifşaatta bulundu. Bu ülkenin başbakanı, bu ülkenin meclis başkanı, bu ülkenin şu anda iktidar partisinin başkanvekili olan kişinin ailesi ve kişiyle ilgili uyuşturucu kaçakçılığından kaynaklanan ifşaatta bulundu. Ama hala savcılık bir şey yapmıyor ama savcılık bana ‘Süleyman Soylu’ya hakaret ettin’ gerekçesiyle, ’10 milyon euroyu Veyis Ateş kimin adına istedi?’ sözümün üzerine soruşturma açtı. Savcılığın bana gönderdiği kağıtta ‘gelmezseniz polis zoruyla getireceğiz’ deniyor. Bunu ilk defa açıklıyorum.”

ÇAĞLAR ‘SENİ SOYLU MU KORUDU’
Fikri Sağlar, Sezgin Baran Korkmaz ve Veyis Ateş ilişkisiyle ilgili olarak Sedat Peker'in ortaya attığı iddiaların ardından Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Ateş'e şöyle seslenmişti: "Veyis Ateş zerre kadar onurun kaldıysa çık açıkla:
1- Sezgin Baran Korkmaz'dan 10 milyon Avro'yu kimin için istedin?
2- Başka kimlere çantacılık yaptın?
3- Bugüne kadar kimlerden, ne kadar para kopardınız?
4- Bu pis işleri sana Süleyman Soylu mu yaptırdı, seni o mu korudu?"

‘VEYİS ATEŞ SESSİZ’

Öte yanda Habertürk TV'ten istifa eden Veyis Ateş; Halk TV'de, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in videosunda dile getirdiği Sezgin Baran Korkmaz'la ilişkileri ve ses kayıtları ile ilgili gazeteci İsmail Saymaz'ın sorularını yanıtlamıştı. Ateş, hakkındaki iddialarla ilgili suç duyurusunda bulunacağını söylemişti. Veyis Ateş’in SBK'den 10 milyon Avro istediği iddialarıyla ilgili suç duyurusunda bulunacağına dair söz vermesinin üzerinden 1 ay geçmesine rağmen henüz hiçbir adım atmaması dikkatlerden kaçmadı.

Kaynak: Ajanslar/ Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ