Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde internet kafe işleten Necmi Ateş işyerinin açıldığı gün bir sürpriz ile karşılaştı. Ateş'e, konoravirüs önlemleri çerçevesinde işyerinin kapalı olduğu Mart ayında 4 bin 297 lira ve Haziran ayında 391 bin 645 lira elektrik faturası geldi.Ateş, itiraz ettiği elektrik dağıtım şirketini aradığında, önce faturayı ödemesini, daha sonra itiraz etmesinin istendiğini söyledi.

391 BİNLİK FATURA
Ateş, Mart ayındaki faturaya yaptığı itiraz sonuçlanmadan Haziran ayında gelen fatura ile şoke oldu. Ateş, “Zaten 3 aydır kapalıyız. İnternet, su faturaları, kira var. Vergiler işliyor. Bunlarla cebelleşirken, bir de böyle elektrik faturasıyla uğraşıyorum.30 bin nüfuslu ilçenin bütün faturasını sanırım tek kalemde bana yazmışlar” dedi.

ÜÇ AYDIR KAPALI
Ateş, kendisinin 9 senedir internet kafe işlettiğini ve şimdiye kadar en yüksek faturanın Ocak 2020’de geldiğini söyleyerek, “9 senedir ödediğim en yüksek fatura 2 bin 400 lira. Bu zamana kadar faturalarım 2 bin 400 lirayı geçmedi. Zaten sıkıntılarımız belli. 90 gündür para kazanamadık. Türkiye genelinde 14 bin internet kafe var. Şimdi açılmayı bekliyoruz” diye konuştu.

‘ÖNCE ÖDE SONRA İTİRAZ ET’
Ateş, itiraz ettiği elektrik dağıtım şirketini aradığında, önce faturayı ödemesini, daha sonra itiraz etmesinin istendiğini belirterek, "Aradığım görevli bu kadar yüksek fatura karşısında çok şaşırdı. Ancak prosedür gereği, önce fatura bedelini ödemem gerektiğini söyledi. Böyle bir dönemde bu kadar sıkıntı ile boğuşurken bu parayı nasıl bulurum. Bulsam Babaeski'de iki daire alırım" dedi.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ