İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saraçhane'deki İBB binasının başkanlık katında İBB personeli ile bir araya gelerek önemli mesajlar verdi. İmamoğlu, “Her çalışan arkadaşımızın ekmeğine ve alın terine inanılmazı saygı duyan bir vicdana ve ahlaka sahibim. Bu vicdan ve ahlakın karşılığı olarak aynı vicdanı ve ahlakı siz çalışanlardan beklerim” dedi. Bankamatik memurlara da seslenen İmamoğlu şöyle devam etti:

‘BELEDİYEYE DEĞİL DE BAŞKALARINA ÇALIŞANLAR VARSA İSTİFA ETSİN GİTSİN’


“Burada bu yapının içinde maaşını alıp buraya hizmet etmeyenler varsa ben söylemeden bıraksın gitsin, istifasını versin gitsin. Maaşını alıp bu kuruma hizmet etmiyorsa başka yerlere başka kurumlara hizmet edenler varsa… Belediyenin bazı kamu kurumlarına hizmet etme mecburiyeti vardır bundan bahsetmiyorum… “

‘BANKAMATİK MEMURLUĞU YOK’

“Siz ne demek istediğimi anladınız. Bu kuruma hizmet etmeyip maaşını buradan alıp başka kurumlara hizmet edenler varsa onları tespit ederiz ama ben olsam o kişinin yerinde istifamı veririm ‘Allaha ısmarladık' derim giderim. Göreceksiniz benim belediye başkanlığım döneminde böyle bir şeye asla müsaade etmeyeceğim” dedi. Bahsettiğinin “kul hakkı” olduğunu vurgulayan İmamoğlu şöyle devam etti:

‘PATRONLUK YAPMAYA GELMEDİM, BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ’

“Bahsettiğim şey bu şehrin insanlarının yükünün sırtınızda olduğunun bize hatırlatmasıdır başka bir şey değildir. İşinizi yapın, moralli şekilde işinize gelin. 10 binlerce insanın bu kurumda direkt ya da en direkt çalıştığını biliyorum. Benim niyetim sadece İstanbul'da yaşayanların değil bu çatı altında çalışan 10 binlerce insanın kalbini kazanıp onlarla yol arkadaşlığı yapmak. Ben size patronluk yapmaya gelmedim. Ben sizin belediye başkanınız ve yol arkadaşınızım. Siz de bana yol arkadaşlığı yapacaksınız bu kadar net.”

‘KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN’

“ Hepinizin kandili mübarek olsun. Bütün kandiller dualarımızın kabul olmasını dilediğimiz anlardır. Onun bunun adamı olmaya değil birbirini kucaklayan bir anlayışa sahip olduğumuz bir şehre ve ülkeye sahip oluruz. Siyasi tavırlar olabilir bazı başka tavırlar olabilir. Selam vermediğiniz aramadığınız aranıza mesafe koyduğunuz çevrenizde eşiniz dostunuz arkadaşınız varsa bu akşam onları aramayı selamlamayı kucaklamayı ihmal etmeyin. “ diyerek çalışanların kandilini kutladı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ