Genel
15 Mart 2019 ( 5119 görüntülenme )

Akit Yazarından tepki: 'BU HAKSIZLIK'

Mansur Yavaş hakkında ortaya atılan iddialara her kesimden tepki yağıyor. Yeni Akit Yazarı Kenan Alpay da AKP Sözcüsü Ömer Çelik’in konu hakkındaki açıklamalarını ve Cumhur İttifakı’nın seçim sürecini yönetme biçimini eleştirdi. Kenan Alpay’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:


'MANSUR YAVAŞ NEDEN CANLI YAYINA ÇIKARILMIYOR'

“Siyasal rakibi yargı marifetiyle tasfiye etme görüntüsü sahiplerini tahmin edilemeyecek kadar yıpratır ve sarsar. Şikâyetleri gündeme getiren ‘saygın iş adamı’ başta olmak üzere mezkûr senet sahtekârlığı üzerine herkes ekranlarda uzun uzun konuşuyor, nutuklar atıyor, cezai sonuçlarını tartışıyor. Tabii Yavaş cevap vermek üzere bu tartışmaların hiç birine katılamıyor. "

'MANSUR YAVAŞ'A NEDEN BU ABLUKA'

"Makul olan, güven telkin eden ve hukuka da uygun olan suçlamalara muhatap olan kişiye de söz hakkı verilmesiydi hani! Suçlu olsa, suçu sabitlenmiş olsa dahi muhatabın ağzından çıkacak birkaç cümleye karşı bu kadar ağır bir abluka uygulamaya ne hacet var?”

'BU YÖNTEM YANLIŞ'

“Canlı yayınlanan ve saatler süren açık oturumlarda, Ömer Çelik’in basın açıklamalarında Yavaş’ın nasıl bir skandala imza attığı tartışılıyor ve nihayet Devlet Bahçeli tarafından “adaylıktan çekil” çağrısı yapılıyor. Kim ne mazeret bulursa bulsun bu yöntem ve tartışmalarla seçimin üzerine gölge düşürülür.”

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ