Genel
03 Ekim 2019 ( 2002 görüntülenme )

Yelkenler Fora: 'VEKALETE HIYANET'

İktidara yakınlığı ile bilinen Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, 'Azap bizi yakalamadan' başlıklı bugünkü yazısında Kuran'dan örneklere yer verdi. 


'VEKALETE HIYANET'

İktidara yakın Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü yazısında "Hani derler ya, et kokarsa tuzlarsın, ya tuz kokarsa, adalet siyasetin tuzu-biberidir. Adalet kokarsa, o kokuyu temizleyecek bir şey yoktur. Hak namına haksızlık alçaklıktır. Millettin vekâletine hıyanet de öyle. Vekâlete hıyanet emanete ihanetle aynı şeydir."
" ifadelerini kullandı.

'TORPİL RÜŞVET İLTİMAS'

Siyaset alanında haksızlık olaylarına da değinen ve siyasette de 'kul hakkı' olabileceğini iddia eden Dilipak, "Torpil, rüşvet, iltimas gibi bütün olumsuzluklar bu hakkın kapsamına girer" dedi. Dilipak'ın yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

'KUL HAKKI'

"Kul hakkının en fazla istismar edildiği yer siyaset ve bürokrasi alanıdır. Daha doğrusu temsili, vekâleten yürütülen bütün alanlarda durum böyledir. Bu aile içi hak ve hukuktan başlar, komşuluk, akraba ilişkileri ile genişler, vakıf, dernek, oda, sendika, siyaset bürokrasi gibi bütün alanları kapsar."

'KAMU MÜLKÜ YETİM HAKKIDIR'

"Kul hakkının en ağır olanı yetim malı sayılan kamu mülküdür. Torpil, rüşvet, iltimas gibi bütün olumsuzluklar bu hakkın kapsamına girer. Bile bile adaletin geciktirilmesi, saptırılması, iftira, yalan şahitlik, hepsi kul hakkı ile ilgilidir".

'MİLLETİN VEKALETİNE HIYANET'

"Hani derler ya, et kokarsa tuzlarsın, ya tuz kokarsa, adalet siyasetin tuzu-biberidir. Adalet kokarsa, o kokuyu temizleyecek bir şey yoktur. Hak namına haksızlık alçaklıktır. Millettin vekâletine hıyanet de öyle. Vekâlete hıyanet emanete ihanetle aynı şeydir."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ