Politika
25 Ağustos 2019 ( 10160 görüntülenme )

Yelken Düştü: 'MEMLEKETİN GELECEĞİNİ ATEŞE ATMA'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri arasındaki dönemin sorgulanması gerektiğini söyleyen Ahmet Davutoğlu’na “Kimse, kendi hırsı için memleketin geleceğini ateşe atamaz. Dönem, fedakarlık dönemidir” şeklinde tepki gösterdi.

‘KENDİ HIRSIN İÇİN MEMLEKETİN GELECEĞİNİ ATEŞE ATMA’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Rize İl Başkanlığı’nın düzenlediği yemekte konuştu. Erdoğan, yeni parti çalışmaları ile gündemde olan ve "Terörle mücadele defterleri açılırsa birçok insan, insan yüzüne çıkamaz” şeklindeki açıklaması ile tepki çeken eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yüklendi. Erdoğan, “Böyle bir dönemde hiç kimse kendi çıkarlarını önde tutamaz. Kimse, kendi hırsı için memleketin geleceğini ateşe atamaz. Dönem, fedakarlık dönemidir” şeklinde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

‘DÖNEM FEDAKARLIK DÖNEMİ’

“İçeriden ve dışarıdan gelen nifak girişimlerine rağmen Yeni Kapı ruhunu diri tutmayı başardık. 15 Temmuz gecesi meydanlarda kurulan Cumhur İttifakı, milletimizin istikbal ve istiklalinin garantörü olmuştur. Bu güzel birlikteliği daha fazla güçlendireceğiz. Gereken adımları atmaya devam edeceğiz. Gezi olaylarından itibaren ardı ardına yaşadığımız hadiseler, Türkiye'yi bekleyen tehlikeleri ortaya koymuştur. Türkiye, siyasi tarihinin en kritik sınavlarını vermektedir. Böyle bir dönemde hiç kimse kendi çıkarlarını önde tutamaz. Kimse, kendi hırsı için memleketin geleceğini ateşe atamaz. Dönem, fedakarlık dönemidir.”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ