Ana Sayfa
26 Haziran 2020 ( 6012 görüntülenme )

Yavuz Paylaştı 'Vekil Şaştı'

Emekli TÜmgeneral Ahmet Yavuz'un yazdıklarını anlayamayan AKP Grupbaşkanvekili Özlem Zengin, Yavuz'a hakaret dolu sözler sarf etti.

AHMET YAVUZ BENZETME YAPTI, BİR OLAYDAN ÖRNEK VERDİ
AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Meclis’te yaptığı konuşmada “Bu ülkede AK Parti gelene kadar 'kadın' kelimesinin adı yoktu Türkiye’de" ifadelerini kullanmıştı. Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz Zengin'in bu ifadelerini eleştirerek sosyal medya hesabından 10 yıl önce Fransa'da yaşadığı bir anıyı anlattı.

YAVUZ ‘BENZER BİR ZİHNİYET’ DEDİ
Yavuz, Türkiye’nin kadınlara seçme ve seçilme hakkının Fransa’dan 10 yıl önce 1934 yılında verdiğini hatırlatarak “Paris’te 2000’de diplomatik bir yemekte AKP’li Özlem Zengin gibi bir kadın, TR’de kadın haklarının olmadığını söylemişti. FR’de kadınların seçme ve seçilme hakkını ne zaman aldığını sormuştum. Zavallı bilememişti. Ben, ‘Fransız kadınlarından 10 yıl önce’ deyince morarmıştı” ifadelerini kullandı.

BENZETME YAPILDIĞINI ANLAYAMADI, HAKARET ETTİ
AKP'li Özlem Zengin, Ahmet Yavuz'un "Özlem Zengin gibi bir kadın" ifadelerini kendi üzerine aldı. Zengin, Twitter’da yaptığı paylaşımda ‘Bir az beyinli 2000 de Pariste bir toplantıda bana atfen saçma ötesi bir söz uydurmuş hayatımda sadece bir sefer bir günlük Paris seyatim oldu sene 2018... Pasaportum şahittir. O adi yalancıya duyrulur.’ Anlatılan olaydaki kişinin kendisi olduğunu sandı ve Yavuz’a “bir az beyinli”, “adi yalancı” diyerek hakaret etti.

YAVUZ TEPKİLİ

ahmetyavuztweet2.jpg
Ahmet Yavuz ise, AKP’li Zengin’in hakaretlerine “’Bir az beyinli’ ve ‘Adi yalancı’ ifadelerini bir sayın vekilin okuduğunu anlama ve kendini ifade etme seviyesinin bağlıyorum” diyerek karşılık verdi.

Kaynak: Ajanslar/ gunboyu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ