Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2398 görüntülenme )

Yaşasın! Erzurum Dadaşı Dünya Rekorunda!

Helal olsun ey Benim Dadaşım!
 Kış Festivali kapsamında 3 bin Erzurumlu, 2,5 kilometre uzunluğunda oluşturduğu bar gösterisi ile Guinness rekoru kırdı.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl ikincisi düzenlenen Winterfest Kış Festivali’nde, Erzurum baş barı, Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazandı.
 
Yakutiye ilçe merkezi Cumhuriyet Caddesi'nde bir araya gelen 3 bin Erzurumlu, yaşlı, genç, çocuk demeden bar için için sıraya girdi. Merkezi sistem üzerinden çalan davul ve zurna eşliğinde Guinness Türkiye Temsilcisi'nin gözetiminde dadaşlar aynı anda bar oynayarak rekor kırdı. 

Guinness Türkiye Temsilcisi, rekor denemesi için oluşturulan platformdan rekor denemesinin başarı ile sonuçlandığını açıkladı. Alanda bulunan vatandaşlar, rekor denemesinin başarı ile sonuçlanmasını alkışla destekledi. Hava sıcaklığının eksi 3 dereceyi gösterdiği Erzurum'da dadaşlar soğuğa rağmen barda rekor kırmanın sevinç ve heyecanını yaşadı.

Guinness Erzurum İl Temsilcisi Orhan Ardahanlı, 2,5 kilometre uzunluğunda 3 bin Erzurumlu'nun katılımıyla başbar dünya rekorunun kırıldığını söyledi.
 
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de dünya çapında bir rekor kırmanın sevincini yaşadıklarını belirtti. Sekmen, gelecek yıllarda Erzurum'un tanıtımı adına daha büyük rekor denemesi yapacaklarını ifade etti.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tvfran
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ