Genel
28 Ocak 2020 ( 1981 görüntülenme )

Yeni Şafak'ta Şafak Attı: 'NERDE BU PARALAR'

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan, her vatandaşın deprem vergilerini sorgulama hakkı olduğunu söyledi ve "Vergilerimizin peşine düşmek hakkımız" ifadelerini kullandı.


PARALAR NEREYE GİTTİ

Elazığ'da yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından deprem vergisine ilişkin tartışmalar devam ediyor. Konuyu bugünkü köşe yazısına taşıyan Yeni Şafak gazetesi yazarı İsmail Kılıçarslan, her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının ‘Deprem vergileri nereye gitti?” diye sorma hakkının bulunduğunu belirtti.

NEYSE Kİ KAMU BİNASI YERLE BİR OLMADI

Kılıçarslan, “Elazığ’da, yüzeye oldukça yakın ve yıkıcılığı oldukça şiddetli bir deprem olmasına rağmen görebildiğimiz kadarıyla herhangi bir kamu binası yerle bir olmamıştır. Bu, deprem vergilerimizin nereye gittiği hakkında bir fikir verebilir bize. Okullar, hastaneler, spor salonları ve sair kamu binaları hem İstanbul depreminde hem de Elazığ depreminde gayet iyi bir sınav verdiler bence” ifadelerini kullandı.

BU ÇALIŞMALAR YETERLİ Mİ?

Kılıçarslan, “Diğer yandan yapılan çalışmaların yeterli olup olmadığını sorgulamaya devam etmemiz gerekiyor. Niçin böyledir bu? Çünkü vergi bizim vergimizdir. Peşine düşmek, sorgulamak hakkımızdır” dedi.

Kaynak Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ