Ana Sayfa
05 Mart 2019 ( 5411 görüntülenme )

Kanada bankası duyurdu: 'DOLAR PUSUDA'

Kanada merkezli yatırım bankası TD Securities, üçüncü çeyrekte Türk Lirası’nın dolar karşısında yüzde 40 değer kaybederek 8,90’ı göreceğini söyledi.

Dolar/TL kurunda büyük artış beklentisi Toronto merkezli yatırım bankası TD Securities, üçüncü çeyrekte liranın dolar karşısında yüzde 40 kayıp yaşayarak 8.90’ı göreceğini iddia etti.


YENİ BİR KRİZ

Piyasa izleyicilerinin genel beklentisi ise üçüncü çeyrekte liranın yüzde 8'in altında bir kayıp yaşayacağı. Bloomberg International'da yer alan habere göre, TD Securities cuma günü yayınladığı bir raporda genel piyasa beklentilerinin aksine liranın yeni bir kriz yaşayacağını öngördü.

ÜÇÜNCÜ ÇEYREKTE KRİZ ORTAYA ÇIKACAK

Bankanın gelişmekte olan pazarlar strateji direktörü Cristian Maggio, daha önce ilk çeyrekte lirada böyle bir kayıp olacağını öngörmüş, fakat ‘koşullar kendisini bunun ikinci çeyrekten önce olmayacağına' karar vermiş.

Merkez Bankası'nın Haziran ve Temmuz'da faizleri 400 baz puan artırmak zorunda kalacağını öngören Maggio şu değerlendirmeyi yaptı: "Türk lirasında tipik şablon bir krizden diğerine geçmesi, arada da nispeten sakin bir dönem yaşanmasıdır. Biz şu anda bu sakin dönemlerden birinde olduğumuzu düşünüyoruz".

Piyasada genel beklenti ise faizlerde 650 baz puan bir indirime gidileceği yönünde.

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ