Genel
20 Kasım 2018 ( 162 görüntülenme )

WP yazdı!.. 'KARA LİSTEYE BEŞİNCİ ÜLKE GELİYOR'

ABD yönetiminin, Venezuela’yı teröre destek veren ülkeler listesine almak için hazırlık yaptığı iddia edildi.


ABD yönetiminin, Venezüella'yı 'teröre destek veren ülkeler' listesine almak için hazırlık yaptığı ileri sürüldü.Washington Post gazetesinde yer alan ve bazı üst düzey yetkililere dayandırılan haberde, Donald Trump yönetiminin ilgili birimler arasında bu konuda yazışmalar yaptığı ileri sürüldü.

HALEN DÖRT ÜLKE LİSTEDE

ABD'nin şu ana kadar 'teröre destek veren ülkeler' listesinde sadece İran, Kuzey Kore, Sudan ve Suriye'nin yer aldığı hatırlatılan haberde, söz konusu hazırlıkların bir karara dönüşmesi durumunda ABD ile Venezüella arasındaki gerilimin çok daha üst düzeye taşınacağı belirtildi.

TARTIŞMALAR SÜRÜYOR

Özellikle Cumhuriyetçilerin uzun süredir Venezüella'yı 'teröre destek vermekle' suçladığına değinilen haberde, Cumhuriyetçilerin önemli isimlerinden Florida Senatörü Marco Rubio gibi senatörlerin bu konuda ısrarcı olduğu kaydedildi.

ABD Dışişleri Bakanlığı konuyla ilgili açıklama yapmazken, Amerikan medyasına konuşan bazı yetkililer 'henüz bu konuda varılmış bir karar olmadığın' ifade etti.ABD yönetimi daha önce Venezüella Devlet Başkanı Nicola Maduro'nun eşi ve yakın çevresi de dahil bu ülkedeki pek çok kişiye yaptırım kararı almıştı. 

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ