İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, Corona virüsü nedeniyle uygulanan kısıtlamaların bütün ülkeye yayılacağını duyurdu. Conte, okul ve üniversitelerin 3 Nisan'a kadar ertelendiğini belirtti. Başbakan bütün İtalya'ya evde kalma çağrısında bulundu.

OKUL VE ÜNİVERSİTELER KAPATILIYOR
İtaya Başbakanı Conte, Corona virüsü nedeniyle 463 ölümün yaşandığı İtalya’da önlemlerin bütün ülkeye yayıldığını duyurdu. Conte, 3 Nisan’a kadar ülkedeki bütün okul ve üniversitelerin kapatılacağını açıkladı.

‘9.172 VAKA, 463 CAN KAYBI’
İtaya’daki bütün spor organizasyonları da 3 Nisan’a kadar askıya alındı. Conte, İtalya’daki bütün spor etkinliklerinin de askıya alındığını belirtti ve virüse karşı daha sert tedbirler almaktan çekinmeyeceklerini bildirdi. Başbakan Conte ayrıca ülkedeki bütün halka açık etkinliklerin yasaklandığını da belirtti. Worldometers’ın İtalya verilerine göre, ülkede 9172 vaka görüldü, bunların 463’ü hayatını kaybetti. 724 kişi ise tedavi edildi.

‘EVDE KALIN’ TAVSİYESİ
Conte ülkedeki ‘kırmızı alanların’ bütün ülkeye yayılacağını ve ülkedeki her toprak parçasının kırmızı alan muamelesi göreceğini ifade etti. Alınan tedbirlerin acilen imzalanarak yürürlüğe gireceğini belirten Conte, toplu ulaşım sisteminin çalışmaya devam edeceğini bildirdi.Vatandaşlarına seslenen Conte, en iyi davranışın evde kalmak olacağını vurguladı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ