13991 görüntülenme05 Haziran 2018
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır ziyaretinde sahneye çıkan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, vatandaşlara seslenmek istedi. Eker'in sahneye çıkışıyla Diyarbakırlılardan yoğun bir şekilde yuhalama sesi geldi.

Eker ve beraberindeki AKP Diyarbakır milletvekili adayları, artan tepkiler üzerine konuşmasını kısa keserek platformdan ayrılmak zorunda kaldı.Tepkilerin AKP’nin Diyarbakır milletvekili adaylarına yönelik olduğu iddia edildi.

ARBEDE YAŞANDI

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker'in Diyarbakır'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan önce sahnede yaptığı konuşma sırasında iki grup arasında arbede yaşandı. Mehdi Eker'in konuşması sırasında bir grup Eker'i yuhaladı. Mehdi Eker'in yuhalanmasına tepki gösteren bir başka grup ise duruma tepki gösterince gerginlik çıktı. 

Ortalık sakinleştikten sonra AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Diyarbakır 'da düzenlediği mitingde konuştu. Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

“DEMİRTAŞ'I SUÇLADI”

“53 Kürt kardeşimin kanı bu Demirtaş'ın eline bulanmıştır. Bunun bedelini er veya geç ödeyecektir. Yoksa tarih bizi affetmez. Bu güne kadar ağzıma almadım. 53 kardeşim için ağzıma aldım. Yoksa muhattabım değil. Öyle saz alıp çalmakla Kürt kardeşlerime hizmet olmuyor.”

"KÜRT YOKTUR DEMİYORUZ"

“Bir dönem horlanmış, ezilmiş diğer vatandaşlarımız gibi Kürt vatandaşlarımızı da vesayet düzeninden kurtulmuş olmanın gururunu duyuyoruz. Biz "Kürt yoktur" demiyoruz. Türkiye'nin artık bu noktadan geri dönüşü mümkün değildir. Biz Kürtleri, bizatihi kendilerini bir sorun olarak gören anlayışa nazire olarak "Kürt sorunu yoktur" diyoruz.”

Kaynak: cumhuriyet/ yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ