5833 görüntülenme 23 Kasım 2021
CHP Esnaf Masası heyeti Ağrı sokaklarında vatandaşların dertlerini dinledi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ile esnaf ve vatandaşlar arasındaki diyaloglar, ekonomik sıkıntının boyutunu gözler önüne serdi. Bir vatandaş, "Lanet olsun böyle hayata. Her gün zam üstüne zam. Bizi bu yoksulluktan kurtarın" diye isyan etti.

HAYAT PAHALI, İŞSİZLİK VAR, SÜREKLİ ZAM
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba başkanlığında 16 milletvekili ile Ağrı’da esnaf ziyaretlerinde bulunarak halkın sorunlarını dinledi. Vatandaşlar, yoğun ilgi gösterdiği CHP heyeti ve Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’ya hayat pahalılığı, işsizlik, enflasyon ve zamlardan yakındı.

‘MUHALEFET ABARTIYOR DİYENLER İYİ İZLESİN’
Ağbaba, “Türkiye’nin her şehrinde olduğu gibi Ağrı’da da esnafımız batmanın eşiğine gelmiş. Hayat pahalılığı, vergiler, faturalar ve maliyet artışı esnafı bitirme noktasına getirdi. Vatandaşlar çaresiz. Bu krizin çözümü bir an önce seçimdir. ‘Muhalefet durumu abartıyor’ diyenler iyi izlesin!” dedi.

‘BOŞANMA AŞAMASINA DA GELDİK’

CHP heyetiyle sokakta karşılaşan bir Ağrılı vatandaş, “Lanet olsun böyle hayata. Her gün zam üstüne zam. Bizi bu yoksulluktan kurtarın. Artık kafamıza sıkacak noktaya geldik. Eşimle boşanma aşamasındayım. Yurt dışına kaçmak için 150 bin TL istiyorlar ama imkanım yok” diyerek yaşadığı durumu anlattı.

‘ÖDEYEMİYORUZ’
Maliyetlerin iki katına çıktığını ancak vatandaş alamaz diye ürünlere zam yapamadıklarını anlatan bir pastahane sahibi, “Bizim işimiz yağ, un, şeker… Üçü de aldı başını gidiyor. 6 aydır zam yapamıyoruz. Elektrik doğalgaz gideri de çok. Vergileri ödeyemiyorum” diye konuştu.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ