18272 görüntülenme 24 Kasım 2021
KP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün yaptığı açıklamaları sonrası döviz kurunun rekor üzerine rekor kurmasının etkileri sürüyor. Söz konusu artışın zamlarla yurttaşlara yansıtılacağı konuşulurken; ülkenin birçok noktasında yurttaşlar sokağa çıkarak hükümeti istifaya çağırdı.

İKTİDARDAN İLK AÇIKLAMA
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün katıldığı bir programda eylemlere ve dolara değinmezken; iktidar cephesinden ilk açıklama İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan geldi.

‘İZİN VERMEYECEĞİZ’
Erdoğan'ın kabine toplantısında yaptığı açıklamaların görüntülerini paylaşan Altun, ''Vazgeçmeyeceğiz. Ülkemiz için, devletimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Bizim davamız, bağımsız, güçlü ve büyük Türkiye davasıdır. Milletimizi yeniden bağımlılık tuzağına çekmeye çalışanlara izin vermeyeceğiz'' ifadelerini kullandı.

VATANDAŞ SOKAKTA 'AKP İSTİFA'
Öte yanda Doların kurundaki artışın ardından, dün gece  Ankara'nın Çankaya ilçesinde bulunan Esat'ta mahalleli, "AKP istifa" sloganları ile gösteri yaptı. Polis vatandaşları engellemeye çalıştı.

AKP İSTİFA SLOGANLARI
Gazeteci Burcu Yıldırım, olayı sosyal medyadan duyurdu. Yıldırım'In paylaşımı şu şekilde: "Çankaya Esat'ta mahalleli "AKP istifa" sloganları ile sokağa çıktı. Polis ekipleri engellemeye çalışıyor"

BAŞDANIŞMAN ‘HEPİNİZİN CANI CEHENNEME’
Öte yanda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanlarından Oktay Saral, muhalefeti ağır sözlerle hedef aldı.Saral, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Hepinizin canı cehenneme!”, “Müptezeller” gibi ifadeler kullandı. Saral’ın paylaşımı şu şekilde:

‘CANINIZ CEHENNEME MÜPTEZELLER’
“Bilumum muhalefet; Hepinizin canı cehenneme..! Siz asla ve kat'a bu ülkeye ait değilsiniz ve olamazsınız. Bu kadar mı ülkesinin bekasına kastedilir..! Siz hükümete değil ülkeye muhalefet ediyorsunuz, yazıklar olsun..! Siz mi ülkeyi yönetmeyi talipsiniz...Hadiyin ordan müptezeller..!”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ