17764 görüntülenme 12 Mart 2022
Ağrı’da bir vatandaş, Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın “benim adım asfalt Savcı olacak” sözlerini hatırlatarak Ağrı’nın yollarının son durumunu paylaştı.

ASFALT SAVCI YOLLARA BAK
Ağrı Belediye Başkanı AKP’li Savcı Sayan’ın daha önce “benim adım asfalt Savcı olacak” sözleri yeniden gündeme geldi.Ağrı’nın bozuk yollarının görüntüsünü paylaşan bir vatandaş ise Savcı Sayan’a tepki gösterdi. Görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

SAVCI SAYAN DAHA ÖNCE DE YARDIM EDİLEN İNSANLARIN GÖRÜNTÜLERİNİ PAYLAŞMIŞTI
Geçtiğimiz günlerde Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın ‘donuyoruz’ diye mesaj atan bir vatandaşa yaptığı kömür yardımı ve o anları görüntüye alarak paylaşması sosyal medyada gündem oldu. Sayan’ın kömür yardımı yapılan evin önünde icraatlarını anlatması tepki çekti.

‘BELEDİYENİN YARDIM ETTİĞİ İNSANI İFŞA ETTİ’

Sayan, gece yarısı kendisinden kömür yardımı isteyen bir vatandaş ile arasında yaşananları sosyal medya hesaplarından şu şekilde paylaştı: “Saat 23:50'de telefonuma bir mesaj geldi.. Başkanım kömürüm bitmiş. Utandım kimseye söyleyemedim.. Artık soğuktan dayanamıyorum bana yardım eder misiniz… Ben ve mesai arkadaşlarım gece, soğuk demeden gidip gereğini yaptık.. Biz halkımızın hizmetkarıyız..”

TEPKİ VAR: ‘BU DURUMUN SORUMLUSU SİZSİNİZ’
Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan'ın gece yarısı donmak üzere olduğu belirten vatandaşın evine kömür taşıdığı anları video çekerek sosyal medyada paylaşması yeni bir tartışma başlattı. Sayan’ın paylaşımı altına yorum yapan binlerce kişi; “AKP 20 yıldır Türkiye'nin ekonomisine yön veriyor. Başkan senden yardım isteyen o vatandaşın içinde bulunduğu durumdan en çok da AKP ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte sen sorumlu değil misin?” diye sordu.

TEPKİ VAR: ‘20 YIL SONRA GELİNEN NOKTA’
Bir başka yorumcu ise görüntüler altına; “20 yıl sonra gelinen nokta. Vatandaş bir torba kömüre muhtaç. Belediye Başkanı asıl görevlerini yapması gerekirken, kömür dağıtarak “şov” yapıyor” diye yazdı.

TEPKİ VAR: ‘O İNSANIN UTANDIĞI KADAR SENİN UTANMA DUYGUN VAR MI’
Ağrı Belediye Başkanı Sayan’ın paylaşımına gelen yorumlardan birsi ise şu oldu: “Bu insanları bu hale getiren hükümeti kim yönetiyor? Utandığını bildirdiği halde, sırf kibrin ve gösterişin için bu insanları ifşa etmen neden? Verdiğin yakıt ve malzemeyi kendi cebinden vermiş gibi sattığın bu caka kime? O insanın utandığı kadar utanma duygun var mı?”

DAHA ÖNCE DE DEVLET KORUMASINDAKİ ÇOCUKLARI İFŞA ETMİŞTİ
Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan'ın, yılbaşı gecesi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Ağrı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Çocuk Evleri Sitesi'ne (Sevgi Evleri) ve Ağrı Çocuk Esirgeme Kurumu'na gerçekleştirdiği ziyaretler sonrası devlet koruması altındaki çocukların video görüntülerini resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşması büyük tepki çekmişti.

DAHA ÖNCE DE ŞİKAYET EDİLMİŞTİ
Devlet korumasındaki çocukları ifşa eden Savcı Sayan'ı, CHP Milletvekili Mahmut Tanal, Kamu Denetçiliği Kurumu'na şikayet etmişti. Ağrı Belediyesi'nin “Paylaşımları kaldırdık” cevabı üzerine “Dostane Çözüm” kararı alınmıştı.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ