İstanbul Valiliği, hasarlı oldukları için eğitim ve öğretime kapatılan kentteki 29 okulun öğrencileri ile ilgili açıklama yaptı. Bu okullardaki öğrenciler için misafir okul ve pansiyon sisteminin uygulanacağı duyuruldu. Öğrenciler ve velileri ise açıklanan okulların evlerine çok uzak olduğunu söyleyerek 'servis' talebinde bulundu.

29 OKUL ADRES DEĞİŞTİRDİ

İstanbul Valiliği, hasarlı oldukları için eğitim ve öğretime kapatılan kentteki 29 okulun öğrencileri ile ilgili açıklama yaptı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ” Kıymetli İstanbullular, Ön Hasar Tespit çalışmalarında az ve ağır hasarlı olduğu tespit edilen 29 okulda eğitim gören öğrencilerimizin geçici olarak eğitimlerine devam edecekleri okullar belirlenmiş ve velilerimize bildirilmiştir. İyi dersler diliyorum.” dedi ve geçici okulların isimlerini paylaştı.

VELİLER: “YÖNLENDİRİLEN OKUL UZAK”
Listeye göre, Bahçelievler Yenibosna Ortaokulu’nda eğitim gören öğrenciler de Bağcılar’da bulunan Piri Reis Anadolu Lisesi’nde eğitimlerine devam edecek. Yenibosna Ortaokulu’nda eğitim gören öğrencilerin velilerinden Ayşe Oranç, çocukların hasarlı bir okulda eğitim görmeyeceğine sevinirken bir yandan da yönlendirilen okulun Bağcılar’da bulunması nedeniyle servis sorunu olduğuna dikkat çekerek, “Devletimizden servis istiyoruz” diye konuştu.

ÖĞRENCİLER: “SERVİS İSTİYORUZ”

Okulda eğitim gören öğrenciler ise okullarını çok sevdiklerini söyledi. Öte yandan öğrenciler de Piri Reis Anadolu Lisesi’nin uzak olduğunu savunarak, servis istedi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ