Vakıflar Genel Müdürlüğü, azınlık vakıflarının da içinde olduğu tüm vakıflara gönderdiği yazıyla Erdoğan'ın başlattığı kampanyaya yardım etmesini istedi.

ERDOĞAN’DAN BAĞIŞ KAMPANYASI
Ülkemizde alınan koronavirüsü önemleri kapsamında hayata geçirilecek adımlara ilişkin değerlendirmelerde bulunan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Biz bize yeteriz Türkiyem” diyerek bağış kampanyası başlatıldığını açıklamıştı.

‘TÜM ÇALIŞANLAR VE PAYDAŞLAR KATILSIN’
Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy imzasıyla gönderilen yazıda, "Vakıflar Genel müdürlüğü olarak söz konusu kampanyaya tüm çalışanlarınız ve paydaşlarınızla destek olunması önem arz etmektedir. Bu çerçevede Milli Dayanışma Kampanyası'nın personelimize, yeni vakıflar, mülhak vakıfları, esnaf vakıfları, cemaat vakıfları ile vakıf dost ve bağışçılarına duyurulmasını ve gerekli desteğin verilmesini önemle rica ederim" denildi.

HAHAMBAŞI PATRİK 5 MAAŞ BAĞIŞ

Yazının 31 Mart tarihinde gönderilmesiyse dikkatler kaçmadı. Dün Hahambaşı İshak Haleva kampanyaya katıldığı belirterek 5 maaşı bağışlamıştı. Ardından da Türkiye Ermenileri Patriği II. Sahak 5 maaşını bağışlamış, kampanyaya patriklliği 2 başrahip de katılmıştı.

BELEDİYENİN BAĞIŞ HESABI DONDURULMUŞTU
Öte yandan CHP'li belediyelerin başlattığı yardım kampanyası İçişleri Bakanlığı tarafından 'kanunsuz' denilerek bloke edilirken, Vakıflar Genel Müdürlüğü, azınlık vakıflarının da içinde olduğu tüm vakıflara gönderdiği yazıyla Erdoğan'ın başlattığı kampanyaya yardım etmesini istedi.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ