46 CAN KAYBI 2.704 YENİ VAKA
Sağlık Bakanlığı'nın güncel corona virüsü tablosuna göre Türkiye'deki vaka sayısı 13 bin 531 can kaybı ise 214 oldu. Bugün 46 kişi yaşamını yitirdi. Yine bugün 2.704 yeni vaka ortaya çıktı. Sağlık Bakanı koca son tabloyu paylaştı. Açıklama şöyle;

‘TEST SAYISI ARTTI, VAKA SAYISI ARTTI’
“TEST sayımız düne oranla %25,2 arttı. TEST MERKEZİ sayımız 75’e ulaştı. Pozitif vakaların tespitinde daha hızlı ve avantajlıyız. Sosyal izolasyondan taviz vermeyelim. Temas=Risk. Lütfen unutmayalım.”

Almanya 'Durum Ciddi'
Öte yanda Almanya bulaşıcı hastalıklarla mücadele otoritesi Rober Koch Estitüsü, günlük olarak Almanya için yayınladığı corona raporunda bir günde 128 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

4.615 YENİ VAKA
Açıklamada, yapılan testlerde bir günde 4 bin 615 kişinin tahlillerinin pozitif çıktığı kaydedildi. Almanya’da ilk vakanın görüldüğü günden bu zamana kadar ülke genelinde 61 bin 913 corona virüsü vakasına rastlandığı ve bu zamana kadar 583 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

EN FAZLA BAYERN EYALETİNDE
Corona vakasının en çok rastlandığı eyaletin 14 bin 810 vaka ile Bayern eyaletinde rastlandığı, ikinci sırada ise 13 bin 225 vaka ile Kuzey Ren Vestfalya eyaleti ve üçüncü sırayı 12 bin 334 vaka sayısıyla Almanya’nın güney batısı olan Baden Württemberg eyaletinde rastlandı.

ABD ÇİN’İ GEÇTİ
Öte yanda ABD'de corona virüsünden ölenlerin sayısı 3 bin 400'e ulaştı. ABD'den yapılan resmi açıklamaya göre, ülkede toplam can kaybı Çin'de bildirilen ölü sayısını aştı. Reuters’ta yer alan habere göre, ABD sağlık yetkilileri, İtalya ve İspanya’nın ardından en yüksek ölümlerin ABD’de yaşandığını açıkladı. Açıklamada, Çin’de ortaya çıkan salgına karşı alınan önlemlerin artırılacağı vurgulandı.

BİR GÜNDE 837 CAN KAYBI
İtalya'da Kovid-19'dan ölenlerin sayısı son 24 saatte 837 artarak 12 bin 428'e yükseldi

Kaynak: Sağlık Bakanlığı/ Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ