Yargıtay'ın sitesinde bulunan siyasi partililerle ilgili üyelik sorgulama ve istifa etme alanı hata vermeye başladı. Partileriyle ilişiğini koparmak isteyen vatandaşlar, hata nedeniyle istifa edemedi.

YARGITAY SAYFASINDA TEKNİK ARIZA

Türk siyasetinde peş peşe gelen istifaların ardından dikkat çeken bir gelişme yaşandı.Üye oldukları partiden istifa etmek isteyen vatandaşlar, dün gece itibarıyla Yargıtay'ın sitesine girdiklerinde bir uyarı ile karşılaştı.Sitede bulunan siyasi partilerden istifa etme bölümü, "Sistemde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle işleminiz tamamlanamadı" hatası verdi.

İSTİFA ETTİ AMA ÜYELİĞİ YENİDEN AKTİF EDİLMİŞ

İddiaların çarpıcı olan kısmı ise vatandaşların yeniden üyelik teklifini kabul etmemesine rağmen üyeliklerinin aktif edildiği oldu. Başından geçenleri sosyal medya üzerinden duyuran bir vatandaş, “e-Devlet üzerinden istifamızı vereli çok oldu dememize rağmen ‘e-Devlet önemli değil’ diye küstahça bir yanıt aldık. Telefonu kapattık ve bir baktık üyelik aktifleştirilmiş” ifadelerini kullandı.
AKP'DE İSTİFALAR SÜRÜYOR

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açıkladığı resmi rakamlara göre, AKP son bir yılda bir milyona yakın üye kaybetti. Öte yandan son iki ayda yaşanan üye kaybının ise 60 bine yaklaştığı belirtildi. Kulislerde ise yeni parti oluşumlarının resmiyet kazanmasıyla birlikte istifaların artacağı konuşuluyor.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ