CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Merkezi'nde İstanbul seçimlerine ilişkin basın açıklaması düzenledi. Faik Öztrak'ın açıklamalarından satır başları:

‘SEÇİMİ ÇALMAYA ÇALIŞIYORLAR’

“İstanbul'da seçim sonuçlarını beğenmeyenler, 7 Haziran-1 Kasım arasında olduğu gibi seçimi çalmaya çalışmaktadır. Yapılan şey açıktır, önce geçersiz oyları say, istediğini alamayınca hepsini say, o da olmazsa yeniden seçim talep et. Millet artık bunların bu kibirlerinden, oyunbozanlıklarından, mızıkçılıklarından sıkıldı.”

‘SEÇİMİ YAPAN TEDBİR ALAN KENDİLERİ’

“Hatırlatmak isterim, kendi partileri, kendi genel başkan yardımcıları, kendi üst düzey yöneticileri seçimlerden önce "dünyanın en güvenilir seçim sistemi bizde" diye böbürlenip duruyorlardı. Şimdi, milleti yanılttıkları anlaşılıyor. Bu kadar güvensizlik varsa sistemde, milleti yanıltan yöneticiler hakkında partileri ne yapacaktır çok merak ediyorum.”

‘İMAMOĞLU’NA YAPILAN AYIBIN DANİSKASIDIR’

“Bu organize işler iddialarını akılla mantıkla izah etmek mümkün değildir. YSK, bu kepazeliğe noktayı koyacak tek kurumdur. Bu kumpasın katiyyen bir parçası olmamalıdır. YSK, bir an önce görevini yerine getirmelidir. Yıllardır ağızlarından milli irade lafını düşürmeyenlerin bugün İmamoğlu'nun aldığı oyları küçümsemesi ayıbın daniskasıdır.”

‘EKREM İMAMOĞLU 15 BİN 119 OY ÖNDE GİDİYOR’

“Saat 18.00 itibariyle YSK'dan aldığımız rakamlara göre, Ekrem İmamoğlu 15 bin 119 oyla önde gidiyor. İmamoğlu 15 bin 119 oyla önde gidiyor. Biraz önceGenel Başkan yardımcımız Sayın Erkek bana bir rakam verdi. Orada da 15 bin 153 oyla önde. Gördüğünüz gibi inip çıkıyor ama 15 binin etrafında dolaşıp duruyor. Sonucun değişmeyeceğini görenler, "bütün oyları yeniden sayın" Ayıptır.”

‘BU OLMAZSA SEÇİMİN İPTALİNİ İSTEYECEKLER’

Şimdi, Sayın Binali Yıldırım'ın bu sandıklardan çıkmayacağını görüyorlar ama sandıklardan Binali Yıldırım'ı çıkarabilmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Bu olmazsa seçimin iptalini isteyecekler. Oy namustur, dokundurtmayız, kazandığımız seçimi de kimseye çaldırtmayız.” Diyerek kamuoyunu uyardı.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ