10896 görüntülenme 15 Ocak 2022
İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, Konuşmaya Değer programında hükümete yönelik sert eleştirilerde bulundu. Hükümetin FETÖ'ye yönelik tutumlarında üst düzey kişilere ayrıcalıklı davrandığını belirten Usta, FETÖ ile ilişkisi olan üst tabaka bir çok insanın AKP içerisinde siyasete devam ettiğini vurguladı.

‘FETÖ FEZLEKELERİNİ GETİRİN MECLİS’E’
Konya'nın yerel televizyonu Kanal 42 Televizyonu’nda yayınlanan Konuşmaya Değer programının bu haftaki konuğu İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta oldu. Usta; Gazeteciler Ali Ayata, Mücahit Enes Turbil ve Emre Özgül’ün sorularını yanıtladı. Usta, FETÖ ile fotoğrafı olan siyasiler ile ilgili de meclise fezleke gelmesi gerektiğini söyledi. Usta’nın konuşmasının ilgili bölümü şöyle;

’16 YIL BANK ASYA’DA ÇALIŞMIŞ ŞİMDİ BAŞKAN’
“ Çünkü adil olmamız lazım. Terör örgütü, terör örgütüdür. FETÖ, en büyük ihaneti yapmadı mı bu ülkeye? 15 Temmuz’u yaşattı bu ülkeye. Ülkeyi ele geçirmeye çalıştı. O kadar şehit verdik. Bir sürü gazimiz var. Milletin silahını milletin üzerine doğrulttu. Büyük bir terör örgütüdür, lanetliyoruz hepimiz. Ee bu tarafta yapılana neden yapıldı demiyorum. Bu tarafta olanı neden yapmıyoruz? Şu anki SPK Başkanı yanlış hatırlamıyorsam 15 veya 16 yıl Bank Asya’da çalışmış, ilk orada işe başlamış. Ondan sonra genel müdür yardımcılığına kadar gelmiş. FETÖ’cüdür falan demiyorum.”

‘PARA YATIRANA İHRAÇ, YÖNETENE BİR ŞEY YOK’
Bir arkadaş 16 yıl çalışıyor, en üst kademeye geliyor, FETÖ ile hiçbir iltisakı olmuyor, Bank Asya’ya para yatıran birisi FETÖ’den dolayı bu ülkede ihraç ediliyor. Şimdi buna ne diyeceksiniz? Sayın Nebati’nin bunlarla fotoğrafı çıkmadı mı? Bir sürü AK Parti milletvekillerinin fotoğrafları yok mu? 1725’ten sonra dahi şu anda AK Parti’de çok üst düzey olan birisinin Fethullah Gülen’e övgülerini bilmiyor muyuz?”

‘MİLLETİN VCİDANI RAHATSIZ’
“ Bu konu ile ilgili de fezleke gelmesi lazım meclise. O zaman bu milletin vicdanı rahatlar. Bu milleti FETÖ’nün kucağına kim itti arkadaşlar? Sen yurt yapmazsan, sen milletin alım gücünü düşürürsen, üniversiteye gittiğinde okulun önüne Fethullahçıların yurt kayıt masasını koydurursan adam geldi çoğu zaman resmî bir şey zannetti. Bu kadar imkan verip, yapının içerisinde olanlara ihale verirsen, o yapının içinde olan bürokratlar patır patır yükselirse…”

‘ÜSTTE KALANA BİR ŞEY YOK, ALTTA KALANI AT, HAK MIDIR BU’
‘ Çıkacaksın üst taraftakilere bir şey demeyeceksin, alt tabakayı da atacaksın. Hak mıdır bu ya? Millet bunu soruyor. Üst düzey olanların hepsi ya yurt dışına çıktı ya AK Parti içerisinde siyasete devam ediyor ya da parasını pulunu verdi aklandı.”

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ