2346 görüntülenme 19 Kasım 2021
Merkez Bankası'nın faiz kararının ardından dolar kurunun 11 TL'yi geçmesiyle ilgili açıklamalarda bulunan İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Erhan Usta, "Türkiye ekonomisi ciddi bir kriz içerisindedir. Önümüzdeki dönemde Türkiye’de enflasyon bu aşamadan sonra çığrından çıkacaktır. Kimse artık bu enflasyonu tutamaz" dedi. Usta, şöyle konuştu:

‘BU İŞİN ŞAKASI YOK’
* Kapıdan çıkıp buraya gelinceye kadar dolar kuru 11,08'den 11,24'e kadar gördü. Adım attığımız her dakikada 3-5 kuruş doların arttığı bir ortam yaşıyoruz. Bu ciddi bir krizdir. Türkiye ekonomisi ciddi bir kriz içerisindedir. Türkiye ekonomisi yönetilmemektedir. Sorumlular ortada yok. Ortaya çıkıp bir şey konuşurlarsa da mevcut durumu daha da kötüleştirme yönünde hareket ediyorlar.”

‘İŞ ÇIĞRINDAN ÇIKIYOR’
“Önümüzdeki dönemde Türkiye'de enflasyon bu aşamadan sonra çığrından çıkacaktır. Kimse artık bu enflasyonu tutamaz. Bunu görmemiz gerekiyor. Hele hele kontrolsüz bir kredi genişlemesine gidilirse enflasyon iyice azacaktır. Önümüzdeki dönemde çok yüksek enflasyonları görmemiz maalesef kaçınılmaz olacaktır” uyarısında bulundu.

‘DERHAL SEÇİM’
Hükümete çağrıda bulunan İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, “Milletin üzerine bu kadar yük yüklemekten vazgeçin. Yönetemiyorsanız çekilin gidin. Getirin milletin önüne sandığı. Türkiye'nin bundan başka kurtuluşu yoktur. Bu ciddi bir kriz dönemidir. Bu krizi yöneten ortada hiç kimsenin olmaması hepimizin içini acıtıyor” diye seslendi.

AKŞENER 'BU REZİLLİK DURDURULMALIDIR'
Dolarda yeni rekorların kırılmasına neden olan Merkez Bankası'nın faiz kararına tepkiler dinmiyor. İYİ Parti lideri Meral Akşener de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrıda bulunarak, "Bir an evvel ülkeyi seçime götürüp bu rezilliğe dur denmelidir" ifadelerini kullandı.

Kaynak: TBMM/Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ