Milli Savunma Bakanlığı eski genel sekteri Ümit Yalım, yeni atanan Yunan Savunma Bakanı Evangelos Apostolakis’in Türkiye’yi açıkça tehdit ettiğini ancak yetkililerin buna karşılık vermeyip sessiz kalındığını açıkladı.

"İşgalci Yunan Savunma Bakanı Apostolakis Haddini Bilmelidir" başlığı altında belgelerle desteklenen bir uyarı mektubunu kaleme alan Yalım, bu uyarıyı AKP Hükümeti yetkililerine gönderdiği gibi, Türk kamuoyunun tepkisinin bilinmesi için Yunan makamlarına da gönderdi. ‘TÜRK KAMUOYUNUN DİKKATİNE !...’ başlıklı söz konusu yazının giriş bölümünde şu ifadeler yer alıyor;

‘İŞGALCİ KÜSTAH YUNAN’A SES ÇIKARTAN YOK’

“15 Ocak 2019'da Yunan Savunma Bakanlığı'nda yapılan devir teslim töreninde yeni Savunma Bakanı Evangelos Apostolakis açık bir şekilde Türkiye'yi tehdit etmiştir. İşgalci ve küstah Bakan Apostolakis'e bugüne kadar Savunma Bakanı Hulusi Akar veya başka bir hükümet yetkilisi tarafından cevap verilmemiştir.”

‘BU UYARI YAZISI YUNAN MAKAMLARINA DA GÖNDERİLMİŞTİR’

“Tayyip Erdoğan ve Hükümeti üzerine düşen görevi yapmıyor. Bu durum uluslararası ortamda ülkemizin yok sayılmasına neden oluyor. Ülkemizin hak ve menfaatlerine sahip çıkmak maksadıyla, "İŞGALCİ YUNAN SAVUNMA BAKANI APOSTOLAKİS HADDİNİ BİLMELİDİR" başlıklı yazı ulusal basın ile birlikte; *Yunan Cumhurbaşkanı'na, *Yunan Savunma Bakanı'na, *Yunan Savunma Bakanlığı'na, *Yunan Dışişleri Bakanlığı'na, *Yunanistan'ın Ankara Büyükelçisi'ne de gönderilmiştir.”

‘ Mevcut durum itibarı ile 18 Türk Adası ve 1 Türk Kayalığını işgal eden Yunanistan, 12 Ada (Dodecanese) bölgesindeki ada sayısını 14’den 32’ye çıkarmıştır. Yunanistan 1923 Lozan Antlaşması ile 1947 Paris Antlaşmasını ve uluslararası hukuku ihlal etmiştir’ diyen Ümit Yalım’ım Türk kamuoyuna yaptığı açıklamanın tam metni aşağıya çıkarılmıştır:

‘İŞGALCİ YUNAN SAVUNMA BAKANI APOSTOLAKİS HADDİNİ BİLMELİDİR !...’

“Yunanistan’ın yeni Savunma Bakanı Evangelos Apostolakis Türkiye’yi tehdit etti. Apostolakis, devir-teslim töreninde yaptığı konuşmada, “Ege’nin karşı kıyısına bir mesaj gönderiyorum. Çatışma yolu da var, işbirliği yolu da. Türkiye ile ilişkilerimizde kırmızı çizgimiz, uluslararası hukuka saygıdır” dedi. İşgalci Apostolakis’in küstah bir şekilde konuşmaya hakkı yoktur, haddine de değildir. Genelkurmay Başkanlığı’ndan emekliye ayrılarak Savunma Bakanlığı’na getirilen Apostolakis’in icraatlarına baktığımızda uluslararası hukuku bizzat kendisinin ve Yunanistan’ın ihlal ettiği açıkça görülmektedir”.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ