Ana Sayfa
22 Şubat 2019 ( 1656 görüntülenme )

Poşet tamam!.. AMBALAJLI ÜRÜNLERE DEPOZİTO GELİYOR...

Bakan Kurum, Trabzon'da yaptığı açıklamasında ücretli olarak satılan poşet uygulamasının ardından depozito uygulamasının geleceğini belirtti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Trabzon'da partisinin seçim çalışmasına katıldı ve vatandaşlara bez çanta dağıttı. Bakan Kurum, plastik poşetlerin 1 Ocak tarihinden itibaren ücretli olarak satıldığını hatırlatarak 2021 yılında ise depozito uygulamasının başlayacağını açıkladı.

'TÜM AMBALAJLI ÜRÜNLERE DEPOZİTO'


Bakan Kurum, "Çok yakın zamanda sıfır atık yönetmeliğini yayınlayacağız. Bu yönetmelikle birlikte artık biz sokaklarımızda ikili toplama sistemine geçeceğiz. İkili toplama sistemiyle birlikte bir kovamızda cam, metal ve kağıt ambalajları, diğer kovamızda da organik atıkları ayrıştıracağız ve belediyelerimiz de bu ayrıştırılan ürünleri toplama merkezlerinde bertaraf etmek suretiyle bunların geri dönüşümünü gerçekleştirmiş olacağız." dedi.

POŞET PARALI ŞİŞE DEPOZİTOLU

"2021 yılında da depozito uygulaması başlayacak." açıklamasında bulunan Kurum, "2023 yılına geldiğimizde artık bizim hem depozito uygulamasıyla hem plastik poşetlerin ücretli hale gelmesiyle artık çevreye, doğaya daha saygılı şehirlerimiz olacak" ifadelerini kullandı.

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ