Politika
24 Mayıs 2018 ( 2049 görüntülenme )

TÜSİAD’dan UYARI... 'ARTIK YORULDUK'

TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan konuştu. 


'ARTIK YORULDUK'

Özilhan, "Türkiye'nin gündeminde seçimler var. 2007den bu yana ortalama 12 ayda 1 yapılan seçimlerden yorgun düştük" ifadelerini kullandı. İşte Özilhan’ın konuşmalarından satırbaşları:

"ARTIK İSTİKRARA İHTİYACIMIZ VAR"

"Türkiye'nin gündeminde seçimler var. 2007den bu yana ortalama 12 ayda 1 yapılan seçimlerden yorgun düştük. Artık ekonomik ve siyasal acıdan istikrara ihtiyacımız var. Kafa kafaya verip tartışırsak aşamayacağımız sorun yok."

"HUKUK VE ADALET TESİS EDİLMELİ'

"İfade özgürlüğünün olmadığı bir yerde demokratik standartlardan söz edilemez. Türkiye ceza evindeki akademisyenlerle medya alanında yapılan kısıtlamalarla anılan bir ülke olmamalıdır."

"'YAPISAL DÜZENLEME YAPILMAZSA SORUN BÜYÜR'

"Ekonomide birinci öncelik makro ekonomik istikrarın sağlanmasıdır. Merkez bankası enflasyon ile mücadele için gerekli tüm adımları bağısız bir şekilde atmalıdır. Dün yapılan müdahale herkesi bir nebze rahatlatmıştır. Şimdi sıra bu müdahalenin yapısal reformlarla desteklenmesidir. Enflasyonu yüzde 5 in altına çekecek bütçe disiplinini sağlayacak ve güven verecek bir program başlatılmalı."

‘AB'DEN UZAKLAŞMANIN ÜLKEYE FAYDASI OLMAZ'

"Türkiye AB ilişkilerini güçlendirmeliyiz. Elimizdeki en önemli araç her şeye rağmen Türkiye’nin AB üyeliği sürecidir. Her ne kadar bu süreçte haksız politikalar uygulansa da Avrupa’dan uzaklaşmak Türkiye’nin lehine değildir. Vatandaşları mutlu bir Türkiye hepimizin özlemi".

kaynak:sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ