Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Avrupa ülkeleri huzur içinde yaşıyor olmalarını Türkiye’nin 4 milyon misafiri topraklarında tutmasına borçludur” sözlerine İYİ Parti İstanbul Milletvekili Özdağ’dan tepki geldi. Özdağ Özdağ, “Demek AB ülkelerinin huzuru için Türkiye'nin huzuru kaçıyor” dedi. 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen organizasyona katılan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, buradaki konuşmasında “Bugün Avrupa ülkeleri hala huzur içinde yaşıyor olmalarını, Türkiye'nin 4 milyon sığınmacıyı kendi topraklarında misafir etmesine borçludur" ifadelerine yer verdi.

ÖZDAĞ: ‘DEMEK AB’NİN HUZURU İÇİN BİZİM HUZURUMUZ FEDA EDİLİYOR
Erdoğan’ın bu açıklamalarına İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’dan tepki geldi. Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Erdoğan’ın açıklamalarına yer veren Özdağ, “Demek AB ülkelerinin huzuru için Türkiye'nin huzuru kaçıyor” değerlendirmesinde bulundu.

MART AYI BİLANÇOSU 40 MİLYAR DOLAR
Sğınmacılarla ilgili olarak Mart 2019'da bir açıklama yapan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Suriyeli sığınmacılar için harcanan para tutarını açıklayarak “40 milyar dolar civarında bir parayı bu Suriyeli kardeşlerimiz için harcamış bulunuyoruz" demişti.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ