Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2405 görüntülenme )

Türkiye Şehidine Ağlıyor!

Adıyaman'da PKK'lılar tarafından şehit edilen Uzman Onbaşı Müsellim Ünal'ın baba ocağına ateş düştü.
 Türkiye dün Suruç’tan gelen terör saldırısının şokunu atlatmadan bir hain saldırı haberi de Adıyaman’dan geldi.

Adıyaman kırsalında baraj inşaatında arazi taraması yapan jandarma timine uzun namlulu silahlarla ateş açan teröristler ile karşılık veren askerler arasında çıkan çatışmada 1 jandarma uzman Onbaşı şehit oldu, 2 asker de yaralandı.Adıyaman’ın Kömür beldesindeki Kurk ve Derinsu mevkilerinde arazi arama-tarama faaliyeti yapan güvenlik güçlerine PKK’larca ateş açılması sonucu çıkan çatışmada Uzman Onbaşı Müsellim Ünal şehit olurken, Uzman Onbaşı Tanju Gülen ve Başçavuş Yunus Vatandaş yaralandı.

Çatışmada şehit olan Uzman Onbaşı Müsellim Ünal’ın Kayseri’nin Develi ilçesine bağlı Kulpak mahallesindeki babası Yusuf Ünal’ın evine acı haber, akşam saatlerinde ulaştı.


Acı haberle yıkılan acılı baba Yusuf Ünal, şehit düşen tek oğlunun ardından, “Yaktın beni oğlum. Ben bu acıya nasıl dayanacağım?” diye feryat etti.

Mahalle sakinleri de acı haberi alır almaz, şehidin baba evine akın ettiler. Askeri yetkililer, şehidin ailesine haberi verirken, bir ambulans da hazır bekletildi. Şehit  Müsellim Ünal’ın babasını ziyaret eden Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar da baba Yusuf Ünal’ı teselli etmeye çalıştı. Şehidin evinin önünde Kur’an okundu.CENAZE TÖRENİ BUGÜN

Şehidin cenazesinin bugün öğle namazının ardından kılanacak cenaze namazının ardından Kulpaük’ta toprağa verileceği öğrenildi.

Yaralı 2 askerin Adıyaman’daki tedavisi sürüyor.GENELKURMAY’DAN AÇIKLAMA: OPERASYON DEVAM EDİYOR

Genelkurmay Başkanlığı Adıyaman’da 1 askerin şehit olmasıyla ilgili operasyona dair yaptığı açıklamada operasyonun hala devam ettiğini belirtti.

Genelkurmay’dan yapılan açıklamada “Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist, adıyaman merkezde operasyon icra eden İl Jandarma Komutanlığı unsurlarına uzun namlulu silahlarla ateş açmıştır. Açılan terörist ateşlerine unsurlarımız tarafından derhal ateşle karşılık verilmiş, unsurlarımız tarafından açılan karşı ateşler üzerine, terörist ateşleri kesilmiştir. Operasyon timleri takviye edilmiş olup operasyona devam edilmektedir.” denildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tvfran
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ