2619 görüntülenme 11 Ekim 2018
ERDOĞAN: 'BEN ÖYLE DEMEDİM'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan’dan dönerken uçakta ‘İnönü fotoğrafıyla ilgili’ açıklama yaptı.

CHP’nin ‘İnönü’nün elinde iki bayrak var, biri Türk bayrağı’ itirazlarına karşılık olarak ‘ben tek bayrak demedim ki zaten’ diye karşılık verdi. Erdoğan’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle;

‘BEN TEK BAYRAK DEMEDİM Kİ ZATEN’

“(İnönü’nün fotoğrafının sorulması üzerine) Evet, o toplantıda İnönü ile ilgili gösterdiğim fotoğrafa CHP’liler itiraz etmişler. Tek bayrak değil de çift bayraklıymış. Ben tek bayrak demedim ki zaten. Gösterdiğim fotoğrafta, zaten tek mi çift mi belli. İki tane çubuk orada gözüküyor. Bir tanesi Amerikan bayrağı. Bu da ortada. Şimdi çıkarmışlar tersinden gösteriyorlar ama yine de gizleyememişler. Çünkü mızrak çuvala sığmıyor.”

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Kızılcahamam kampının kapanışında konuşmuş ve İsmet İnönü'nün ABD bayrağı ile olan fotoğrafını göstererek CHP'yi eleştirmişti. Erdoğan’ın o açıklaması şöyle;

‘İNÖNÜ’NÜN ELİNDEKİ ABD BAYRAĞI, TÜRK BAYRAĞI DEĞİL’

"İşte görüyorsunuz, elindeki bayrak dikkat edin Türk bayrağı değil. Elindeki bayrak Amerika. Bu da İnönü. Bunların geçmişi hep böyle. Dün neydi ki bugün ne olacak? Yaptıkları iş bu. Bunu elinde niye taşıyor? Bu bir teşekkürname, bunun için taşıyor. Şu anda güneyimizde Amerika'nın kokartlı komandoları kimlerle yan yana? Teröristlerle. Kim o teröristler? PYD, YPG, PKK. Onlarla kol kola, el ele, omuz omuza.”

‘HEPSİ KOL KOLA’

“ Peki bunlar kiminle kol kola? Bunlarda yine CHP'yle HDP'yle kol kola. Bunlara karşı şu anda mücadeleyi veren kim, benim Mehmet'im. Mehmetçik'imizi bu noktada istismar edenler kim? Yine CHP, yine HDP. 8 şehidimizin olduğunda bunun sorumlusu kimler, PKK değil mi? Peki onun perde arkasında kimler, işte bu HDP değil mi, CHP değil mi?"

Kaynak: Sputnik News/Hürriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ